Apie bronzinį finišą, derbį ir “kitokias” šeimininkes (futbolo quizas su Pauliumi Ambrazevičiumi @ Juoda Raudona)

paulius-a

Paulius rodo vieną iš prizų (foto: Martynas Pocius)

Ėjo ir praėjo trečiasis futbolo pub quizas su Pauliumi Ambrazevičiumi – NEeilinis geros nuotaikos ir besaikiai pasiutusio azarto renginys, kartą per mėnesį dosniai pamaitinantis visų futbolo maniakų smegenis naujomis žiniomis bei įdomybėmis.

Kaip toje reklamoje – įvaizdis dar ne viskas, troškulys yra viskas – taip šįkart ir mums, EF Forumo komandai, klostėsi žaidimas, parodęs, kad prastokas startas dar nieko nereiškia, jei finišuoji on fire.

Quizo pradžioje beviltiškai karpėm ausimis iš serijos WTF??? ir stebėjomės “klausimų sunkumu”, o du penketukai per du turus žadėjo vietą antroje lentelės pusėje. Ir nors tokiame renginyje svarbiausia yra dalyvauti, nes savotiškai laimi visi, antram ture dar sugebėjom prapilti “Nusivylusioms namų aikštelės šeimininkėms” (patrumpinsiu iki NNAŠ) – tokiai komandai, kurioje žaidė vien JOS. Bet apie JAS – vėliau.

Kaip žinia, komandą stengėmės formuoti tokiu principu, kad joje būtų skirtingomis lygomis besidomintys žmonės, tad šįkart žaidėm tokia sudėtim: 3 “anglai”, 2 “italai” ir 1 “ispanas”. Aišku, tai nereiškia, kad kitos lygos liko “neuždengtos”. Čia daugiau pagal klubus, kuriuos palaikė EF Forumas nariai.

Vienok net ir tai mums nepadėjo įveikti Cunt’o Dempsey, Ray Myerso, futbolininko, kuris viename sezone Mersio derbius žaidė skirtingose stovyklose, ir žiauriai gero klausimo apie Švyturio derbį (tai “Genoa” vs “Sampdoria”).

Kita vertus, šįkart vieningai sutarėm, kad visus teisingus atsakymus pateikėm taip, kaip ir turėjom – žinojom ir atsakėm be didesnių svarstymų, ginčų ar balsavimo. Visiškai iš lempos šovėm ir pataikėm nebent brolius Benderius.

Trečiam ture pelnyti 5,5 taško nežadėjo nieko gero, tačiau pasirodė, kad tai visai neblogas rezultatas, nes geriau pasirodė tik kelios komandos. Tada Paulius, skelbęs rezultatus, užsiminė apie  EF Forumo bei eurofotball.lt derbį, taigi gavom papildomą motyvą ir finiše dėjom nerealų comeback’ą.

prizai

Laimėjom vyno ir prizų

Priešpaskutiniame ture, kurį sudarė vien vaizdiniai klausimai, pelnėm 8 taškus (pasimovėm tik ant Maradonos laikrodžio ir a la ankstyvuoju Windows 3.1 versijos Paint’u piešto Plzeno “Viktoria” logotipo) ir tai buvo absoliučiai geriausias rezultatas  tame etape iš visų 30 komandų. Jis, kaip paaiškėjo vėliau, mums pelnė bronzą.

Puikus pasirodymas penktajame ture ir artimiausių konkurentų kluptelėjimai, o taip pat jau minėtas ketvirtas turas, kilstelėjo mus į trečią vietą, ko pasekoje gavom vyno ir LFF krepšį su nais suvenyrais.

Kas dar?

Tai EF derbyje (Paulius netyčia parinko paprastą, bet labai ubercool mini dvikovos pavadinimą) padėjom eurofootball.lt į pavėsį žiauriu skirtumu 31,5:20,5.

Ir nors anie tvirtino, kad pas juos nebuvo “kažkokio žmogaus”, bet visi mes esame tokie mini troliai, tai tą pasakymą užskaitom kaip pasiteisinimą, kad neįmušiau įvarčio, nes koja užkliuvo už pernelyg ilgos žolės. Yeah, right!

nnas

“Nusivylusios namų aikštelės šeimininkės” nė velnio neatrodė nusivylusios. Štai taip varžovams apdumiamos akys (foto: Martynas Pocius)

Aha, apie NNAŠ. Niekam nėra paslaptis, kad futbolo pub quizuose smarkiai trenkia vyriškais testosteronais. Tai va, toje komandoje šito kvapelio nebūtumėt radę nė su pačiu ryškiausiu halogenu, nes žaidė ten tik dailiosios lyties atstovės, kurioms visa salė draugiškai plojo po kiekvieno turo, kai tik buvo skelbiami jų surinkti taškai. Sakau drąsiai: “Nusivylusios namų aikštelės šeimininkės” yra šaunuolės ir FTW! Domėkitės, skaitykit, žaiskit, scorinkit taškus ir puoškit tokius renginius!

Nepaprastai smagu (ir smalsu) buvo matyti vienoje komandoje… vaikus. Tokius dar visai mažus, kurie dar lankosi pamokose, bet jau dabar yra labai teigiamai žingeidūs ir nori žinoti daugiau. Visai nenustebsiu, jei tokie savo patirtimi pasidalins su draugais, tie – su draugų draugais, o po to visokių  quizų bacila ims masiškai siautėti mokyklose (jei jau dabar nesiautėja).

Tai va. Įmetu lentelę, kad nepagalvotumėte, jog čia belenkaip prisigyriau ir pritauzyjau visokių niekų.

Susimatom kovo 16 dieną 15 valandą. Vieta lauks ta pati – A. Vienuolio g. 4, baras Juoda Raudona.

protmusis-3

Papildomai.

Pasakoja pirmą kartą quize dalyvavusi Agnė (Dream Team).

Vis galvoju apie tą vakar vykusią futbolo viktoriną, tai galiu pasidalinti ir įspūdžiais.

Turbūt esminis dalykas, kodėl taip patiko, tai jog tą šeštadienio popietę visus siejo vienas tikslas – futbolas.

Paulius vertas didelės pagarbos už tokį organizavimą, nes juk taip plečiasi futbolo susidomėjimas ir jo mėgėjų ratas (30 komandų tikrai nemažas skaičius ). Tokia viktorina gali pakeisti požiūrį ir į Lietuvoje esantį stereotipą apie futbolą. Man pačiai visada skaudžiausias dalykas buvo tas mažas mažas futbolo mėgėjų ratas ir tai, jog čia sunku surasti žmonių, kurie domisi futbolu, su kuriais gali padiskutuoti apie žaidėjus ir schemas ir pan.

Jei nerandi bendraminčių, nėra lengva. O vakar atėję į futbolo viktoriną mes pamatėm, kad vis dėl to yra mylinčių futbolą žmonių ir čia, kad jie gali susirinkti ir dalyvauti, diskutuoti.

Negaliu slėpti, tikrai sukėlė didžiulį susižavėjimą, kai skelbdavo turo atsakymus ir į kokį sudėtingą klausimą, į kurį niekad nebūčiau atsakiusi pati, kitos komandos sveikindavo vieni kitus ir plodavo, nes jie atsakė teisingai, jie tai žinojo, žinojo, kas vyksta futbolo pasaulyje.

Iš vakar renginio aš parsinešiau susižavėjimą, jog Lietuvoje yra futbolą mylinčių ir išmanančių žmonių ir, kad aš turiu į ką lygiuotis, turiu ko siekti. Kad Lietuvoje rasiu žmonių su kuriais galėsiu padiskutuoti, pasiklausyti jų. Pasiklausyti apie tai kas vyko futbole ankščiau, nes “gyvo futbolo matymo klausimais” būti naudinga tik nuo kokių 2006m. Be to, juk nėra geresnės temos nei futbolas, tiesa?

Tai tiek tų mano įspūdžių. Dabar belieka laukti kito karto!

Share