Apie karą, kurį gera pralaimėti

fcb-flags

Prancūzijos sporto flagmanui “L’Equipe” sensacijos sukurti nepavyko, o ir labai abejotina, ar išvis norėta ją kurti.

Penktadienį šio dienraščio internetiniame portale paskelbta neva Madrido “Real” vyriausiasis treneris Jose Mourinho į “Paris Saint-Germain” būstinę nusiuntė du vaizdo įrašus, kuriuose išnagrinėtos “Barcelona” silpnosios vietos ir dažniausiai daromos klaidos.

Žinoma, tokį pranešimą kaipmat pasigavo keturi didžiausi Barselonos ir Madrido dienraščiai. Kažką išvertė, kažką prirašė “nuo savęs” ir pateikė savo skaitytojams.

Tačiau sprogusios bombos efekto tai nesukėlė. Ir neturėjo, nors, pripažinkim, skamba pikantiškai: susidaro įspūdis, jog J. Mourinho dirba savotišku Paryžiaus komandos skautu ir siunčia Madrido analitikų parengtą medžiagą, kurioje “Barcelona” išmėsinėta Karaliaus taurės pusfinalio bei Ispanijos čempionato dvikovose. Kaip žinia, abi jas katalonai pralaimėjo.

Kvepia subjektyvumu? Labai gerai. Aš jo niekada ir neslėpiau. Ir slėpti niekada neketinu, nors kai kam pasirodys, kad tai yra labai didelis minusas.

Pripažinkim dar kai ką. Toks scenarijus vargu ar įmanomas dabar. Juo labiau, kad dar penktadienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje “L’Equipe” žinias paneigė J. Mournho asistentas Aitoras Karanka.

Tebūnie. Domina kitas dalykas.

Žurnalistai skelbia daug nepatikrintos informacijos. Tai yra jų darbas ir “gandų malūnėlis” mala kiekvieną darbą.

Jau vien tai, kad “L’Equipe” sugalvojo “vaizdo įrašų siuntimą”, kažkaip nejučia kužda, jog iš principo toks įvykių scenarijus yra visai įmanomas ir, jei tai neįvyko dabar, gali įvykti kada nors ateityje.

Žūt būt visais įmanomais būdais pakenkti “Barcai”. Tai absoliučiai tiksliai ir visiškai teisingai atitinka J. Mourinho natūrą.

Kvepia subjektyvumu? Labai gerai. Aš jo niekada ir neslėpiau. Ir slėpti niekada neketinu, nors kai kam pasirodys, kad tai yra labai didelis minusas.

Portugalas su “Barcelona” kariauja savo asmeninį karą. Šis karas iš ciniškai ironiškų užuominų bei bandymų visaip sumenkinti varžovą kartais perauga į aršią purvino šmeižto kampaniją.

J. Mourinho gali imti ir apkaltinti UEFA sąmokslu prieš “Real” ir pagalba “Barcai”. Nuo Ispanijos sostinės komandos trenerio pylos gavo ir niekuo dėta UNICEF,  kuri irgi neva padeda katalonams. Galų gale, prisiminkime Jose Callejono pasakaites apie “Lionelį Messi automobilių stovėjimo aikštelėje”…

Na, o dabar pripažinkim dar vieną dalyką: J. Mourinho kare su “Barcelona” pati “Barcelona” yra pralaimėtoja.

Katalonai vargiai kažką daugiau benuveikė išskyrus kelis silpnus pagrasinimus “mes svarstome ką daryti” ir surengė vieną žygį į teismą, kuriame pinigine bauda buvo nubausta radijo stotis “Cadena Cope”, skiedusi apie tai, jog “Barcelona” futbolininkai “maitinasi kažkokiais vitaminų kokteiliais”.

Tylėjimas nevisada yra naudingas, nors viena patarlė skelbia priešingai, tačiau aš džiaugiuosi, kad šitame kare “Barcelona” yra pralaimėtoja.

“Jei kalbi, tavo žodžiai turi būti geresni už tylą”, skelbia kita patarlė.

Ir ji man patinka daug labiau už “tylėjimas – auksas”.

Share