Vasaros skaitiniai. Ką pamiršo Johanas Cruyffas

Marca-20130625

Antradienį pasirodęs Madrido dienraščio “Marca” viršelis, kaip ir galima buvo tikėtis, sukėlė nemenką šurmuliuką viešojoje erdvėje.

Jame puikavosi “Barcelona” legenda Johanas Cruyffas bei jo frazė, kad po Neymaro įsigijimo reikėtų parduoti Lionelį Messi.

Nedažnai pasitaiko, kuomet Ispanijos sostinėje leidžiamas šalies sporto flagmanas savo viršelį skiria Katalonijos klubo “virtuvei”.

Kaip ten bebūtų…

„Pirkdamas Neymarą aš būčiau planavęs, kad Lionelis Messi bus parduotas. Yra su tuo sutinkančių, yra ir nesutinkančių, tačiau manau, kad ant kortos pastatyta labai daug. Tokią komandą treniruoti yra labai sunku“, – teigė J. Cruyffas.

Kaip vieną iš argumentų olandas pateikė skirtingus L. Messi ir Neymaro rėmėjus.

„Turime palaukti ir pamatyti, kaip jis (Neymaras – red.) pritaps. Tačiau jis yra puikus baudos smūgių mušėjas. L. Messi taip pat – tad kas juos muš? Kitas aspektas – Neymaro ir „Barcos“ rėmėjai yra Nike, o L. Messi – Adidas. Tokie dalykai kuria papildomą įtampą“, – mano J. Cruyffas.

Lietuviškas vertimas – www.15min.lt, tiesioginė nuoroda /// Goal.com tekstas anglų kalba /// Marca tekstas ispanų kalba

Vieša paslaptis – J. Cruyffas yra aršus “Barcelona” prezidento Sandro Rosellio kritikas ir aktyvus jo pirmtako Joano Laportos rėmėjas. Galima drąsiai teigti, kad bet koks dabartinės Katalonijos klubo vadovybės sprendimas olandui atrodys nevykęs, netinkamas ir vertas pasmerkimo.

Tai ne pirmas kartas, kuomet J. Cruyffas kalbą apie situaciją “Barcoje” jau po to, kai ši įsigijo Neymarą. Dar prieš oficialią brazilo pristatymo ceremoniją nuskambėjo olando frazė apie “du kapitonus viename laive”.

Gi šiandien visa tai papildyta prielaidomis ir spėlionėmis apie galimus konfliktus ir… kažkokiais lunatiškais (atsiprašau, aš taip manau) sakiniais apie skirtingus rėmėjus.

1993 metais “Barcelona” įsigijo brazilą Romario. Atrodo, jog tai visiems puikiai žinomas faktas, tačiau komandoje tuo metu jau buvo Hristo Stoichkovas ir Michaelis Laudrupas. Kas tai – ar tik ne situacija, kuomet laive yra ne DU, o TRYS kapitonai…? Kas tuo metu buvo “Barcos” treneriu? Ogi pats J. Cruyffas.

Na, o kalbos apie tai, kad skirtingi rėmėjai gali trukdyti žaidėjams, apskritai yra nevertos dėmesio, tačiau jei jau J. Cruyffas apie tai užsiminė, užsiminsiu ir aš.

Anot olando, Neymaro rėmėja “Nike” ir L. Messi rėmėja “Adidas” kuria papildomą įtampą.

Hmmm, o gal J. Cruyffas galėtų papasakoti, kokią papildomą įtampą kuria portugalą Cristiano Ronaldo remianti “Nike” ir Madrido “Real” marškinėlių gamintoja “Adidas”?

O kodėl nepakalbėjus, kad Andreso Iniestos rėmėja “Nike” ir Xavi Hernandezo rėmėja “Adidas” gali sukurti papildomą įtampą tarp saugų, nes “Barcą” oficialiai rengia “Nike”?

Ironizuoju, žinoma… Kaip bebūtų, tai yra pirmas kartas, kuomet aš, paskaitęs iki šiol taip mėgtus J. Cruyffo pasvarstymus, sakau – VELNIOP.

Share