Kartais “Adomo kostiumas” yra geriau…

Kai šią vasarą pamačiau naujuosius “Liverpool” komandos “rūbelius”, nejučia išsprūdo kažkas panašaus į “oi, bl$#@^, kas čia dabar?”.

Ir tikrai. “Warrior” nepersistengė (o gal kaip tik – labai pasistengė), tad galutinis rezultatas gavosi reto bjaurumo. Vienas “Liverpool” fanas, pamatęs dar oficialiai nepatvirtintus eskizus, “pakūrė” internetinę peticiją ir paragino gamintojus kaip įmanoma greičiau persigalvoti.

Tas šauksmas tyruose, aišku, liko neišgirstas ir raudonoji Mersio pusė gavo vilktis tais “šedevrais”.

away-liverpool

“Liverpool” aprangos “raštas” kažkiek primena kadaise Gariūnuose
labai populiarius kiniškus megztinius ir puloverius su užrašais “Montana”

Savo fanams kažkada labai smarkiai yra nusidėję daugelis klubų. Tarp jų – ir “Barcelona”.

Štai 1995 metais tuomet katalonus rengusi Turino pažiba “Kappa” nusprendė pasiūlyti klaikiai mėlynų ir pilkšvai žalsvų “lentų” rinkinį.

XXI amžių “Barcelona” irgi pradėjo nei į tvorą, nei į mietą. Tuomet daugelis sirgalių išsižiojo pamatę sidabriškai… BALTĄ (!!!) aprangą, kurią nevykusiai mėginta maskuoti pažastyse nupaišytomis raudonomis ir mėlynomis juostomis.

 

barca-1995-2001

Savo fanams kažkada “nusikalto” ir “Barcelona”
Kairėje – 1995 metų, dešinėje – 2000 metų marškinėliai

Šių metų rugsėjo pabaigoje save realizuoti sporto industrijoje pamėgino ir dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, sugalvojęs keletą “kuklių” vienos Lietuvos (komandinio sporto) rinktinės aprangos eskizų.

Spręskit patys, nes viską, ką galvoju apie tokius dalykus, aš išsakiau dizainerio Facebook profilyje ir kartotis nebenoriu.

pogrebnojusA. Pogrebnojaus eskizai iš asmeninio jo Facebook profilio

Vis tik…

Kai ateis tas laikas (o jis ateina kasmet) ir jūs imsit rypuot bei spjaudytis išvydę pasibaisėtinai tragiškai nevykusią naują savo mylimos komandos aprangą, pagalvokit, jog viskas galėjo baigti daug blogiau.

Ir štai kodėl:

2013-2014 m. La Hoya Lorca

la-hoya-lorca

2003 metais Lorcos mieste įkurtas klubas (nemaišyti su pernai bankrutavusia “Lorca Deportiva”) šiame sezone pakilo laipteliu auktyn – iš ketvirtojo Ispanijos diviziono į trečiąjį. Matyt, kad ta proga komandos vadovai futbolininkams ir, žinoma, fanams įteikė “puikią” dovanėlę.

Naujieji marškinėliai puikiai įkūnija komandos pravardę – El Brócoli Mecánico. Oi, kaip neskanu…

2004-2005 m. Bilbao Athletic

athletic

Ispanijos futbolo gerbėjai puikiai žino, kaip “Athletic” fanai didžiuojasi vertikaliais raudonais ir baltais dryžiais padabintais marškinėliais, kuriuos nusižiūrėjo iš Southamptono ir Sunderlando – dviejų Anglijos miestų, su kuriais aktyvai prekiavo industrinis Bilbao uostas.

2008 metais klubo vadovams dėl finansinių sunkumų pirmą kartą teko “įsileisti” marškinėlių rėmėją. Juo tapo naftos perdirbimo bendrovė “Petronor”. Tačiau dar iki to Los Leones gerbėjams teko išgyventi vieną šoką – 2004-2005 metų sezonui komanda gavo neeilinius marškinėlius.

Kaip tai pavadinti? Geriausias žodis – LAS KETCHUP !

1993-1994 m. Hull City

hull-city

Hulo miesto komandos pravardė yra “Tigrai” ir viskas su ta pravarde yra gerai, tačiau… Norint ją pabrėžti, nereikia labai persistengti.

Ir vis tik aprangos dizaineriai sugebėjo pasidarbuoti taip, kad tuos marškinėlius galėjo drąsiai pirkti ir rafinuotos poniutės, ir jaunos barakudos, svajojusios apie prabangius kailinius.

1997-1998 m. Meksikos rinktinė

mexico

Nors majai prognozavo, kad pasaulio pabaiga ateis 2012-aisiais, ji atėjo gerokai anksčiau.

Ir ne pagal majus, o pagal actekus.

1997-ųjų vasarį pristatyta El Tri apranga “teištvėrė” vos daugiau nei metus. Po 1998-ųjų Pasaulio čempionato Prancūzijoje meksikiečiai vis tik pakeitė nacionalinės komandos marškinėlius.

1990-1991 m. Manchester United

manchester

Nors paskutinysis XX amžiaus dešimtmetis buvo sėkmingas “raudoniesiems velniams”, jo pradžioje “Adidas” dizaineriai komandai sugebėjo įsiūlyti melsvai žydras “pižamas”.

Tiesa, patys “Manchester United” fanai surengtoje apklausoje nubalsavo, jog blogiausia visų laikų komandos apranga yra “nematomieji” 1995-1996 m. sezono marškinėliai, kuriuos tuomet sukūrė “Umbro”.

1978 m. Colorado Caribous

colorado

Jei pasakysite, kad tokiais marškinėliais rengėsi Kolorado ekipos palaikymo komandos merginos, angliškai vadinamos “cheerleaders”, aš iš karto tuo patikėsiu.

Tačiau, jei teigsite, kad tokį “šedevrą” vilkėjo futbolininkai, įtikinėti reiks gerokai ilgiau. Ir vis tik tai buvo pagrindinė “Caribous” apranga.

1992 m. Norwich City

norwich

Klaidų pasitaiko visiems. Norvičo komandos vadovai suklydo 1992-aisiais. Spalvų mišinys toks klaikus, jog ilgiau pažiūrėjus net skauda akis.

Paradoksalu, tačiau tokiu rūbu pasidabinę “Norwich City” futbolininkai Anglijos čempionate užėmė trečią vietą ir “pernešė” šias spalvas į UEFA taurės varžybas. Tiesiog neįtikėtina.

1997-1998 m. Bochum

bochum

Nors vaivorykštės spalvų vėliavą šiais laikais gauti yra lengviau, nei šiuos marškinėlius, 1997 metų Šiaurės Reino – Vestfalijos klubo apranga nepadarytų gėdos nė vienam eitynių už lyčių lygybę dalyviui.

1990-1991 m. Arsenal

arsenal

Paskutiniojo XX amžiaus dešimtmečio pradžioje savo gerbėjus kraupino ne tik “Manchester United” ir “Norwich”, bet ir “Arsenal”.

Būti konservatyviu nėra blogai. Išlaikyti komandos spalvas – net labai gerai, tačiau kam tos “eglutės”, primenančios padangų protektoriaus žymes?

1992-1993 m. Stoke City

stoke

Internete yra krūva audio redagavimo programų, kurios garso takelį kompiuteryje piešia daug gražiau, nei tai padarė dizaineriai, kurę to sezono “Stoke” aprangą.

Kita vertus, tokie “audio-kit” marškinėliai buvo sėkmingi komandai. “Stoke” laimėjo 1992-1993 metų sezono tuometinės Anglijos futbolo lygos antrojo diviziono varžybas.

Pagal Sport.es

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.