Nemoki p***, nereikia lyst, arba kuo išties yra garsus Francois Gallardo

dickJei ne tos “žvaigždutės” pavadinime, šis įrašas greičiausiai atsidurtų lietuviškame “Barcos” portale, na, bet… trauk velnias tą įrašą.

Taigi. Pirmadienio popietė prasidėjo skaitant vieną žinutę “Eurofootball.lt” portale. Tekstas nėra didelis, tad pateiksiu jį visą tam, kad išsaugočiau pirminę jo versiją.

Rosellis labai norėjo treneriu paskirti Scolarį, tačiau pakluso Messi norams

„Barcelona“ prezidentas Sandro Rosellis net neturėjo minties pakviesti dabartinį trenerį Gerardo Martino.

Ispanijos spauda informuoja, kad katalonų ekipos vadovas labai norėjo į Tito Vilanovos vietą paskirti Brazilijos rinktinei diriguojantį Luizą Scolarį.

Garsus agentas Francois Gallardo žiniasklaidai atskleidė, kad lemiamas buvo klubo lyderio Lionelio Messi žodis, kuris privertė pakviesti daug kam nežinomą G.Martino užimti „karštą“ postą.

Neatmetama galimybė, kad L.Scolaris buvo kandidatu dėl paprastos priežasties – kad padėtų kuo geriau adaptuotis „Barcelona“ naujokui ir savo auklėtiniui Brazilijos rinktinėje Neymarui.

 

Iš pirmo žvilgsnio tai – nieko neišsiskiriantis gandas: kažkas kažką pasakė, kažkas kažką nugirdo, persakė žurnalistams ir atsirado publikacija. Lyg ir supranatama, jei ne vienas “bet”. Akį rėžia žodžiai “garsus agentas Francois Gallardo”.

Kad jau “daėjome” (teatleidžia man kalbininkai) iki kalbų apie tą personą, yra gera proga papasakoti, kas išties yra tas F. Gallardo.

Pradėkime nuo to, kad tai “agentas”, kuris neturi nė vieno kliento. F. Gallardo kartu su savo padėjėjų komanda (kurios niekas niekada nėra nei matęs, nei girdėjęs) yra “atsakingas už daugelį multimilijoninių futbolininkų transferų”. Bent jau taip skelbiasi jis pats.

Dar jis bendradarbiausia su tokia TV paskalų laida “Punto Pelota”, kurioje turi progą paskelbti savo “patikimas žinias”.

Štai, pavyzdžiui, praėjusią vasarą F. Gallardo pastangomis pasklido žinia, jog “Johnas Terry nori persikelti į “Valencia” ir net įteikė “Chelsea” vadovams vadinamąjį “transfer request”. Londono klubas netrukus tokias “naujienas” su trenksmu paneigė.

Dar vienas žinomas šio veikėjo “fokusas” – pareiškimas, jog Didier Drogba jam neva atsiuntė pasirašytą laišką, įgaliojantį jį derėtis dėl kontrakto su “Barcelona”. Tokia informacija taip pat buvo plačiai paskelbta žiniasklaidoje, tačiau ir “Barcelona” atstovai, ir D. Drogba tik gūžčiojo pečiais, tad “sensacija” netrukus buvo pamiršta.

Dar keletas F. Gallardo “įvykdytų transferų”. Anot to veikėjo, Josepas Guardiola pasirašė išankstinę sutartį su “Manchester City” ir trenerio poste pakeis Roberto Mancini. Kartu su Pepu, pasak “agento”, į Mančesterį vyksta ir Victoras Valdesas. 2012 metų spalį F. Gallardo eilinį kartą apsikvailino paskelbęs, jog J. Guardiola “Barcą” paliko dėl to, kad prezidentas S. Rosellis atsisakė parduoti Danielį Alvesą, Davidą Villą ir Cescą Fabregasą.

Na, o pabaigai – pati įdomiausia detalė.

Savo susikurtoje socialinio tinklo “LinkedIn” paskyroje F. Gallardo skelbiasi esąs “FIFA agentas”. Visa bėda, kad nuo 2001 metų FIFA neišduoda jokių agentų licencijų. Tai – šalių futbolo asociacijų, federacijų ir agentų firmų reikalas.

Visą agentų, kuriuos pripažįsta FIFA, sąrašą galima rasti čia, tačiau nevarkite jame ieškodami Francois Gallardo. Jo ten nėra. Vienintelis Gallardo ten – Borja Carrasco, neturintis nieko bendro su jokiu Francois.

Sunku būtų patikėti, kad lietuvaičiai iš “Eurofootball.lt” nusprendė pakrikštyti F. Gallardo “garsiu agentu”. Tačiau jei taip yra išties, tai apie futbolą tokiems žmonėms geriau nerašyti.

Gera proga darsyk perskaityti interviu su pačiu Sandro Roselliu. Ten, beje, prezidentas atsakė “kiek įtakos” turėjo L. Messi paskiriant Gerardo Martino vyriausiuoju “Barcelona” treneriu.

Share