Ką šiandien nutylės “Auksinio kamuolio” savininkas

blatter“Jei būtų leista, C. Ronaldo savo pavardę užsirašytų ir ant marškinėlių priekio. Jei būtų leista, L. Messi savo pavardę nutrintų ir ant marškinėlių užsirašytų savo močiutės vardą. Būtent jai argentinietis skiria kiekvieną savo įvartį, kai po taiklaus smūgio persižengnoja ir nukreipia akis į dangų”, – apie du geriausius pasaulio futbolininkus yra rašęs Vladimiras Mylenko.

Taip C. Ronaldo ir L. Messi palyginęs ukrainietis tuomet nė neįtarė, jog po trejų metų jo žodžiai įgaus panašų atgarsį ir nuskambės iš FIFA prezidento Seppo Blatterio lūpu prestižinėje “Oxford Union” diskusijoje.

“Jie abu yra išskirtiniai žaidėjai, bet visiškai skirtingi. Būtent todėl futbolas yra toks įdomus. L. Messi yra geras berniukas, kurį savo namuose norėtų turėti kiekvienas tėvas ir motina. Leo yra paprastas. Jis tiesiog žaidžia labai gerai. C. Ronaldo – kažkas kito. Jis aikštėje yra tarsi generolas. Tai jau kita futbolo pusė. Tokie žmonės šiam žaidimui yra labai svarbūs. Jie futbolui tarsi suteikia gyvenimą. Vienas jų kirpykloje išleidžia daugiau pinigų, o kitas – mažiau. Bet tai nesvarbu. Man patinka abu vyrukai, bet aš pasirinkčiau L. Messį”, – atskleidė FIFA vadovas.

Šiandien visi šie žodžiai nebetenka jokios prasmės, nes nugalėtojo pavardė jau yra žinoma.

Aš jos nežinau, tačiau sakau, kad ji yra žinoma. Balsai jau suskaičiuoti ir ta pavardė užrašyta guli antspauduotame voke Ciuriche bei laukia savo eilės.

Galų gale, reikia pripažinti, kad C. Ronaldo pernai maloniai nustebino: jokių skambesnių narciziškų pasisakymų, jokių “išsivartymų” spaudoje, jokių kviestinių (t.y., užsakytų) interviu savo namuose, kaip, kad buvo 2012-aisiais, kai portugalas bandė pavaidinti “auką”. Ir net jokių “Tristiano es mas triste” kaip anksčiau.

C. Ronaldo reakciją į S. Blatterio žodį “commandante”? Ta reakcija visiškai adekvati ir teisinga, nes tokio lygio pasaulinės futbolo organizacijos bosas tiesiog neturi teisės šitaip kalbėti. Ir visai nesvarbu, juokauja jis, ar kalba rimtai.

2013-aisiais savęs garsinimo estafetę iš C. Ronaldo perėmė Franckas Ribery. Dar iki rudens prancūzas buvo laikomas rimčiausiu pretendentu laimėti pirmąjį “Auksinį kamuolį”, tačiau atėjo antrasis praėjusių metų pusmetis ir visi pamiršo, kad F. Ribery su “Bayern” tapo Vokietijos čempionu, laimėjo šalies taurę bei Čempionų lygą.

Tarsi pajutęs, kad C. Ronaldo ir L. Messi (iki traumos) savo žaidimu ir įvarčiais skandina praėjusio sezono jo nuopelnus, F. Ribery kaip užsuktas ėmė nuolat kartoti frazę, kad “jis kitoks nei kiti du pretendentai ir jo gerosios pusės turi būti vertinamos kitaip, o nuopelnai skaičiuojami ne įvarčiais ir ne asmeninio žaidimo elementais”. Na, maždaug taip.

Ačiū, tai mes ir taip žinome, o balsuojantieji patys pasirinks.

Beje, apie balsuotojus ir nugalėtojus.

“Negaliu pasakyti kuris yra geresnis, todėl tam ir yra tokie konkursai, kurie viską išaiškina”, – toje pačioje įžymiojoje “Oxford Union” diskusijoje sakė S. Blatteris.

Galvojau, kad negali būti didesnės neteisybės ir nesąmonės, nei FIFA sprendimas pratęsti “Auksinio kamuolio” balsavimą “dėl to, kad buvo mažai balsavusiųjų”  ir leisti koreguoti jau pateiktus balsus, tačiau FIFA netrukus perspjovė pati save.

2022 metais pasaulio čempionatas vyks Katare ir tai nebus vasara, kaip iki šiol. Čempionatas bus rengiamas vėlų rudenį arba žiemą. Ir visa tai nepaisant fakto, jog Kataras, teikdamas savo kandidatūrą rengti planetos pirmenybes, pažadėjo, kad “sugebės vasarą atšaldyti stadionus šiuolaikinėmis technologijomis”.

Nežinau, kokiomis technologijomis naudojasi FIFA, siųsdama ir ragindama balsuoti “Auksinio kamuolio” rinkimuose, tačiau akivaizdu yra viena – ten verkiant reikia permainų, nes senoji gvardija pamažu praranda saiką ir sveiką protą. Tiek juokaudami, tiek ir priimdami rimtus sprendimus.

Žinote, kaip kalba kokį nors apdovanojimą gavę aktoriai, sportininkai ar politikai?

Na, maždaug taip: “Ačiū mamai, ačiū tėčiui, ačių vyrui/žmonai, prodiuseriams, treneriams, komandų draugams, partijos bičiuliams ir bla bla bla, ir bla bla bla”.

Šiandien vakare paaiškėsiantis “Auksinio kamuolio” laimėtojas (kad ir kas jis bebūtų) savo padėkos kalboje prie visų šabloninių “ačiū” turėtų pridėti ir “ačiū FIFA, kad pratęsė balsavimo laiką ir suteikė man galimybę laimėti šį trofėjų”.

Tik jis to nepasakys.

Share