2014-ųjų Ka-ching!

Taip, tai yra dviejų amžinų varžovų lyginimas ir rankos nosies kišimas į jų kišenes. Ir taip, tai yra įdomu.

Šeštadienį Madride leidžiamas dienraštis AS paskelbė žinią, jog Madrido “Real” skolos per metus padidėjo 11,3 proc. ir dabar siekia įspūdingą 602 milijonų eurų sumą.

Čia reikia priminti, kad turimi omenyje ne kalendoriniai, o finansiniai klubų metai: jie “atidaromi” sezono pradžioje ir “uždaromi” jam pasibaigus, t.y. liepos mėnesį.

Ispanijos sostinės dienraščiai, žinoma, apdairiai nusprendė nelyginti Madrido ekipos finansinės padėties su situacija “Barcelona” klube, tačiau mes tai padarysime.

Taigi.

“Barcelona” skola 2012-2013 metais – 331 miljonas eurų
“Barcelona” skola 2013-2014 metais – 287 miljonai eurų
Skolos mažėjimas per vienerius finansinius metus – 44 milijonai eurų

Madrido “Real” skola 2012-2013 metais – 541 milijonas eurų
Madrido “Real” skola 2013-2014 metais – 602 milijonai eurų
Skolo didėjimas per vienerius finansinius metus – 61 milijonas eurų

Nuostabą kelia ir tai, jog ima aiškėti, kad Florentino Perezas, dar visai neseniai tvirtinęs, jog jo valdomo klubo pajamos 2013-2014 metais siekė 604 milijonus eurų, paprasčiausiai melavo netyčia suklydo.

Madrido “Real” pajamos pernai – 550 milijonų eurų, o tai vos 20 milijonų daugiau, nei gavo “Barcelona”. Ir dar prie to paties nereikia pamiršti, kad Ispanijos sostinės komanda praėjusiame sezone laimėjo Čempionų lygą bei į savo piniginę įsidėjo papildomų 60 milijonų eurų.

Iš 602 milijonų eurų, kuriuos dabar skolingi “morengai”, 241 milijonas yra ilgalaikiai įsiskolinimai ir net 341 milijonas yra trumpalaikiai įsiskolinimai.

rm-skolosRytoj Madrido “Real” valdžia šituos skaičiukus turėtų paskelbti viešai

Kalbėti apie Madrido “Real” bankrotą, žinoma, yra gerokai per anksti (ir tai tolygu pasaulio pabaigai), tačiau F. Perezas ir jo pagalbininkai artimiausiu metu darbo finansų fronte turės labai daug.

Dar šiandien komandos sirgaliai stebės savo numylėtinių mačą su La Korunijos “Deportivo”, o jau sekmadienį daugelio galvose veikiausiai bus ne futbolas.

Rytoj Madride rengiama Generalinė Asamblėja, kurios metu šie skaičiai turėtų nuskambėti viešai ir oficialiai.

Teigiama, kad tvarką turėtų užtikrinti sustiprintos policijos pajėgos, o tokių saugumo priemonių imamasi neatsitiktinai: prie pastato, kuriame vyks Asamblėjos posėdis, laukiama gausaus aršiai nusiteikusių Ultras Sur (čia tokie fašistuojantys chuliganai) būrio, kurio nariai garsiai reikalaus F. Perezo atsistatydinimo.

O tai, kad dabartiniam Madrido “Real” prezidentui smarkiai kaista sėdynė, patvirtina ir tas faktas, jog prieš savaitę kažkokie vandalai (beveik neabejojama, kad tai tie patys Ultras Sur) aerozoliniais dažais išniekino 2012 metais mirusios jo žmonos kapą.

Niekinti kapus, be abejonės, yra žema, tačiau finansinis kapas, atrodo, taip pat gilėja.

Neužsikaskite, Florentinai!

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.