Vietoje pagyrų už pergalę – papeikimas. Ir visai teisingai

Man labai patinka ispaniškas futbolas. Visomis prasmėmis.

Pirmiausia, Ispanija labai daug dėmesio skiria jaunų futbolininkų ugdymui, kurie nuo mažų dienų pratinami prie griežtos tvarkos: nori žaisti – gerai mokykis.

Gal todėl daugelis ispanų žaidėjų turi aukštojo mokslo baigimo diplomus ir, kai baigs karjeras, gyvenime neprapuls. Ne taip, kaip, pavyzdžiui, išpuikusios NBA žvaigždės, kurios į lygą ateina iš vidurinės mokyklos, turi po kelis vagonus pinigų, tūsinasi su botoksinėmis barakūdomis, važinėja belenkaip užtiuninguotais limuzinais ir galvoja, kad jiems daugiau niekad neprireiks istorijos, chemijos ir literatūros.

Antra – mokytis reikia ne tik mokykls suole, bet ir aikštėje.

Štai Ispanijos Andalūzijos regiono vaikų futbolo turnyre “Atletic Aznalcazar” komanda savo varžovus iš “Palomares Junior” aikštėje sumušė rezultatu 53:0.

Julianas Niza iš Andalūzijos futbolo federacijos (Nuotrauka: lasprovincias.es)
Julianas Niza iš Andalūzijos futbolo federacijos (Nuotrauka: lasprovincias.es)

Pralaimėjusieji nuliūdo ir nusprendė pasitraukti iš turnyro, tačiau čia įsikišo Andalūzijos futbolo federcija.

Jos atstovai, pamatę rungtynių rezultatą, išrašė pylos… laimėtojams.

Pažymėta, kad tokia mačo baigtis neturi nieko bendro su garbingu žaidimu ir neigiamai gali atsiliepti tolesniam vaikų treniravimo procesui, jaunų žaidėjų mąstysenai ir neskatina pagarbos varžovui.

“Atletic Aznalcazar” treneriams priminta, kad būtent jie yra tiesiogiai atsakingi už savo auklėtinių progresą, o tokie rezultatai jauniems žaidėjams yra “žalingi”.

“Varžovų žeminimas neturi nieko bendro su futbolo filosofija. Aš suprantu jaunų futbolininkų tėvus, kurie susirinkę stadione ragino vaikus mušti dar ir dar, tačiau viskam yra ribos”, – sakė Andalūzijos futbolo federacijos atstovas Julianas Niza.

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.