Skaitytoja Jolita: Kodėl moterims patinka futbolas

Pavadinimas sako, jog aš nesu šio teksto autorius. Jį socialiniame tinkle “Facebook” lapkričio 29-ąją (taigi, “Barcos” gimimo dieną) parašė skaitytoja Jolita ir šis tekstas yra pernelyg geras, kad “paskęstų” tarp kitų komentarų, todėl gula į šį blogą. Kalba netaisyta.

Esu FC Barcelona gerbėja, todėl sveikinu visus futbolo aistruolius su JOS gimtadieniu!

Tačiau nesu ribota, todėl domiuosi ir kitų komandų bei šalių rinktinių žaidimu. Retkarčiais viešoje erdvėje padiskutuoju su futbolo aistruoliais, tad nenuostabu, kad dažnokai tenka išgirsti tokių replikų, kaip: Ko čia bobos kišasi į vyrų reikalus? Ką tu supranti apie futbolą? Ar bent žinai, kas yra nuošalė? Ar matei gyvai bent vieną futbolo mačą? Ir t.t..

Taip, aš labai gerai žinau, kas yra nuošalė (ir žemiau pateiksiu jos „moterišką“ apibūdinimą), o futbolo mačus žiūrėjau gyvai ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje, Ispanijoje. Tačiau dažniausiai futbolo varžybas stebiu internetu arba per TV, nes tam turiu savų priežasčių. Neskaitant to, kad į Ispaniją ar į kitą šalį/miestą neprilakstysi, yra ir kita priežastis – girdint kai kurių, dažnai gerokai apšilusių, futbolo fanų replikas varžybų teisėjų ar žaidėjų (net savų!) atžvilgiu, man ausys raitosi. Tiesiog prarandu malonumą.

fcb-1899-1999
Tokią tad iliustraciją pasirinko autorė

O kodėl moterims patinka futbolas? Vyrai, kodėl jis jums patinka, aš nežinau, nes niekad to neklausiau (kažkodėl visiems atrodo, kad tai savaime suprantama). Bet supraskit ir mus, moteris – juk aikštėje beveik 2 valandas galime stebėti sportiškus, energingus, gražiai nuaugusius, įspūdingomis šukuosenomis bei tatuiruotėmis toookius triukus išdarinėjančius 25 vyrus (nepamirškim teisėjų)!

Tik nereikia manęs kaltinti seksizmu, nes niekaip nesutiksiu, kad fizinė vyrų išvaizda moterims neturi jokios reikšmės. O toliau – matyt, kaip ir vyrams, lošia azartas, konkurencija, patriotizmas, bendruomeniškumo jausmas, galimybė išvysti įspūdingą reginį, nevaržomos emocijos ir t.t.
Kas yra nuošalė? Man labai patiko viename portale pateiktas „moteriškas“ jos paaiškinimas: „Įsivaizduokite, kad esate su drauge prekybos centre. Tu ir kita varžovė pamatėte TĄ PAČIĄ rankinę. Parduotuvė tuoj užsidarys, reikia skubėti, todėl tu sviedi rankinę savo draugei, kuri kaip tik bėga prie kasos, kaip beje, ir ta entuziastinga varžovė, tikėdamasi, kad rankinė atiteks būtent jai. Taigi čia esminis niuansas – ta tavo draugė neturi išsiveržti į priekį toliau nei varžovė (ar susilyginti su ja) rankinės perdavimo metu. O jei išsiveržia – viskas, nuošalė, damos!“.

Daugiau nesiplėsiu, bet noriu pasveikinti ir padrąsinti tas moteris, kurios nuoširdžiai domisi futbolu. Tačiau tikrai ne tas, kurios tik palydi vyrus į mačą, kad kontroliuotų, ar brangusis nenuklys į kairę, ar su chebra nepadaugins. Ir pats laikas pamiršti darbų bei pomėgių skirstymą į vyriškus-moteriškus, nes toks ribojimas, manau, atima dalį gyvenimo džiaugsmo.

Tegyvuoja FUTBOLAS, nes tai yra daugiau, nei sportas!

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.