2014-ieji baigiasi, sveiki sulaukę… 2014-ųjų!

Ne, jums tikrai nepasivaideno – pavadinime nėra jokios klaidos.

2014-ieji išties baigiasi ir netrukus ateis 2015-ieji, tačiau aš ne apie tai. Nauji metai daug kam siejasi su permainomis. Žmonės tikisi pokyčių asmeniniame gyvenime, darbe, santykiuose ir dar daug kur.

O aš sakau: jokių pokyčių nebus. Vat. Daug kartų esu apie tai kalbėjęs, tačiau staiga pamaniau, kad gal reikia vieną kartą ir visiems laikams parašyti tekstą, kurį bet kada galėsiu pakišti po nosimi.

Kone kiekvieną kartą, kai fcbarcelona.lt “Facebook” grupėje atsiranda kokia nors informacija (taip, ji būna įvairi) apie Madrido “Real” ar tos komandos žaidėjus, išlenda kas nors, kuris pradeda viešai verkšlenti arba bando skaityt moralus: “va, jūs čia tokie ir anie”, “jūs rašot taip ar anaip”, “jūs kaip vaikų darželis”, “jūs pavydit”, “jūs mokat tik stumti”, “jūs juodinat” ir visaip kaip panašiai.

Yra dar tokie, kurie neverkia, o įsakmiu pamokslautojų tonu moko: “šito nerašykit iš viso”, “kam šito reikia, šito nedėkit”, “va šitą vat rašykit taip ir ne kitaip”.

O dar yra tokie, kurie man švelniai mėgsta paskaityt moralus ir privačiai, ir viešai: “tu šitaip nerašyk, nu, nes pagalvok, kaip tu atrodysi prieš kitus”, “gal geriau tokio teksto nedėti, nes jis pakurstys aistra”, “administratoriui nedera taip datryti”, “tavo vietoje aš šito nerašyčiau, nes tai nėra objektyvu ir gali užgauti”, “nu kam reikia juodinti varžovą ir iš jo šaipytis”.

Dar pasitaiko tokių, kurie iš vieno ar kelių sakinių internete ima spręsti kaip kas ir į ką reaguoja. Sekantis tokių “kašpirovskių” žingsnis matyt yra iš vieno internetinio komentaro išmatuot temperatūrą ir apskaičiuot pašnekovo KMI beigi rekomenduojamą kalorijų per parą kiekį.

Ir dar. Dar yra buvo tokių, kurie elgiasi maždaug šitaip: seka naujienas, niekada nedalyvaudavo diskusijose apie futbolą, tačiau mielai išsižioja, kuomet turi pasakyti ką nors asmeniško. Labiausiai gal kokie du įstrigo.

Vienas iš jų – lietuviško futbolo klubo durnai keistu pavadinimu vadovas. Pasak bendrų pažįstamų, tas amžinai nepatenkintas ir susiraukęs dėdulė nepraleisdavo progos pamokyt visus ir visko, tačau dažnai prasilenkdavo su sveiku protu. Na, jis dar mane yra pavadinęs “Lukašenka” bei “šovinistu” (matyt nelabai suvokdmas pastarojo žodžios prasmės.).

Antras – jaunas vaikinukas, labai savimi pasitikintis, greičiausiai jau dabar galvojantis, kad yra nerealus psichologas (bent jis taip mano) ir vis dar gyvenantis realybės šou, kuriame jam kažkada teko dalyvauti. Viskas turi pradžią ir pabaigą, tad baigėsi ir realybės šou. Jame tas veikėjas taip įsijautė durninti dalyvius ir prie telikų susėdusius žiūrovus, kad galiausiai pats buvo išdurnintas ir išpašolvonintas (man labai patinka tas žodis, – aut. past.) iš tos pigios “pakazūchos”. Čia vienas tų šlykštūnų, kurie gali pusę metų lindėti tyliai kaip Golumas (jis gi Smygolas iš LOTR), tačiau vėliau vis tiek išlenda ir, žinoma, kalbą visada suka apie bet ką, bet tik ne apie futbolą.

Na, taip. Realybės šou baigėsi, o tame pasaulyje ir jo iliuzijose oi, kaip gera gyventi buvo, ane? Gi dabar dėmesio apmažėjo, darbo greičiausiai nėra arba moka mažai. Tai tenka kortomis lošti. Tfu.

Palaukit, bet juk ne jūs dirbat visą šitą darbą. Jūs tik atėjot į ne jūsų sukurtą “Facbeook” grupę, o tai reiškia, kad tam tikra prasme jūs esate svečiuose.

Jei aš ateisiu pas jus į svečius ir pradėsiu nurodinėti, kad jūsų svetainės fotelius reikia perstumti, virtuvės stalą reikia išmesti, o miegamojo lovą atiduoti svingerių klubui, jums tikrai nekils noras pasiųsti mane kurs nors toliau? Jei nepasiųsit garsiai, tai -niolika kartų pasiųsit mintyse ir labai abejoju, ar galėsit ilgai “naujojo šeimininko” įsakymų klausytis.

Tai va. Ir nereikia čia aiškinti, kad grupė vadinasi “www.fcbarcelona.lt”, todėl čia turi būti informacija tik apie “Barcelona”.

Skirtingai nei kai kurios panašios fanų/sporto/įdomybių grupės Lietuvoje, šita neatsirado spontaniškai ir iš niekur. Tiesiog, pakankamai ilgai buvo stebėta, kaip veikia analogiškos grupės užsienyje: ar “Barcos” fanai Lenkijoje kalba apie Madridą, kaip jie kalba, ar “Juventus” fanai kalba apie Italijos ir Europos futbolą, ką jie sako, kaip svarsto, kiek ir kaip kalba, ir t.t., ir dar daug kartų t.t. Pavyzdžių yra daugybė.

Už tai kartais deda baną futbole (AFP/Getty nuotrauka)
Už tai kartais deda baną futbole (AFP/Getty nuotrauka)

Itin nepatenkinti potencialūs kandidatai gauti baną dažniausiai skundžiasi, kad iš čia lekia už tai, kad pasakė “priešingą nuomonę”.

O vat nė velnio. Priešingų nuomonių čia daug kas yra prirašęs ir dar gi ne po vieną kartą. Ir neišlėkė.

Iš čia lekia žmonės, kurie mėgsta kreipti dėmesį ne į TAI, KAS PARAŠYTA, o į TAI, KAS PARAŠĖ. Ir dar už tai, KAIP JIE PARAŠO.

Užsiboldinkit ir pasiraudoninkit tuos žodžius.

Nė vienas iš baną gavusių nebuvo paminėtas įrašo anonse, o tai reiškia, kad tie įrašai buvo ne apie juos ir ne jiems.

Tačiau, jei kažkam labai reikia nubristi į asmeniškumus iš serijos “Rokai, o tau ar nepabodo nuolatinis myžčiojimas ir rašymas apie tą ar aną”, tai atsakymą aš turiu paprastą: ne, mano nepabodo, banas ir viso gero. Na, dar galit parašyt privačią žinutę.

Arba dar vienas mėgstamas. “Nu čia adminas yra toks, sergantis, šitoks ir anoks”. Tai čia atsakymas irgi labai simple: mano sveikata, ačiū dievui, yra ne jūsų reikalas, o jums – banas ir viso gero.

Grupės vieša erdvė skirta aptarti tam, apie ką yra įrašas – apie “Barcą”, Messi, Ronaldo, Madridą, Mourinho, daivinimus, įvarčius ir dar daug ką.

Skaitytojui, kuris kalba apie futbolą, visai neturi niežtėti KAS PARAŠĖ tekstą šitoje grupėje. Visi ir taip žino, kad tai parašiau aš, o aš kartais būnu bjaurus cinikas, bet taip reikia.

Žiūrėkit ir aptarinėkit TAI, KAS PARAŠYTA. Ir viskas bus gerai. Pamatysit.

To jums ir palinkėsiu.

O sau palinkėsiu būt mažiau tolerantišku tiems, kurie vieną dieną pernelyg įsijaučia į mūsų virtualią draugystę, o kitą dieną tuo pasinaudoja ir mano galintys nurodinėti kaip ir ką reikia rašyti ir ko nerašyti. Užteks.

Kažkoks visai nešventiškas įrašas gavosi, tačiau kartais visai naudinga bjauriai ir atvirai prikeverzoti tam, kad naujus metus pradėum atsivertęs švarų popieriaus lapą.

O dabar pagaliau einam švęsti!

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.