OFFTOPIC. F-1 protmūšis: pirmas blynas neprisvilo, jis net nepradėtas kepti

Jei iškart norite manęs paklausti, kodėl šiame blog’e atsirado įrašas apie “Forumulę 1”, tai tik priminsiu, kad vis dar turiu teisę čia rašyti ir apie savo pomėgius bei įvairius laisvalaikio praleidimo būdus. Taigi, visa tai, ką perskaitysite, verta buvo aprašyti. Kad žinotumėte, kaip būna.

Kažkada sausio pabaigoje vienas bičiulis “Facebook’e” užrodė informaciją apie planuojamą teminį “Formulės 1” protų mūšį, kas pasirodė įdomu ir suintrigavo. Nors mano žinios apie tos sporto šakos užkulisius ir subtilybes baigiasi kažkur ties XX a. pabaiga, dalyvauti, žinoma, sutikau. Greit subūrėm komandą, užsiregistravom ir pradėjom laukti vasario 25 dienos.

Į to protmūšio vietą, restoraną “Basillico”, Goštauto g. 40C, atėjau likus maždaug pusantros valandos iki žaidimo. Na, taip gavosi. Pica su saliamu buvo puri ir gardi, alus – šviežias, tačiau aš ten ėjau ne valgyti ir “žąsų” dalinti, tai užmečiau akį į salę, kurioje turėjo vykti žaidimas.

Sukirbėjo kažkokia negera nuojauta. Siaura patalpa, ilgi stalai prie lango sustatyti įstrižai, tarp jų – šykščiai įspraustos ir suspaustos kėdės. Ant sienos salės tolumoje – vienas ekranas. Tiesa, didelis. Gal kaip nors.

Žaidimo pradžia pritrenkė. Iš pradžių per salę prasiėjo mergaitė, kuri iš kiekvieno žaidėjo surinko po 3 eurus. Ach, taip – 3 eurai yra labai solidi kaina kvizui, kurio organizatoriai žadėjo pateikti tik 40 klausimų. Na, man negaila tų pinigų, tačiau jei juos moki, reiškia eini ir tikiesi kažko kokybiško ar net išskirtinio. Žinau kvizų, kur už pusantro euro “duoda” 50 ar 60 cool klausimų ir viskas būna super. Gi 3 eurai už 40 klausimų jau turėtų būti kažkas panašaus į aukštąjį pilotažą.

Maža to, žaidėjai už tuos 3 eurus turi parašyti savo vardą ir pavardę bei pasirašyti kažkokiame neaiškiame lape. Kiek žinau, įprastai kvizų kaina yra įtraukiama į baro sąskaitą ir po to vedėjai su įstaiga atsirokuoja patys, na, bet… Mat juos šunes, pasirašiau kaip Lionelis Messi (sorry, nieko originalesnio greitai nespėjau sugalvoti), Martynas Šimulis prisistato Filipu Lamu, tipo, tuo, kuris iš “Bayern”, susimokam ir važiuojam!

Toks popieriaus gabaliukas labai tiktų futbolo teisėjui, kuris įspėjimo kortelėje užsirašo prasikaltusius žaidėjus.
Toks popieriaus gabaliukas labai tiktų futbolo teisėjui, kuris įspėjimo kortelėje užsirašo prasikaltusius žaidėjus.

Slogų įspūdį sustiprina ant stalo padėti lapeliai, į kuriuos reikės užrašyti atsakymus. Mažyčiai, siauri, o juose taip brangią vietą užima spalvotai atspausdintas rengėjų logotipas. Atleidžiam ir tai, nes labai norim pradėti žaisti bei galvojam, kad gal atsakymai bus trumpi, tai kaip nors sutilspim įrašyti. Pagaliau prasideda.

Pirmas klausimas žaibo greičiu suvažinėja visas viltis apie “atsakymų sutalpinimus”, nes į tą lapeliūkštį reikia įrašyti, ką reiškia FIA abreviatūra. Taigi, Fédération Internationale de l’Automobile. Doh…

Ir čia tik pradžia. Po to aiškėja, kad kvize yra klausimų, turinčių po kelis atsakymus, arba vienas įskaitinis klausimas suformuluotas kaip trys, taigi į vieną to paties lapelio eilutę reikia sutalpinti 3, o kai kada ir 5 atsakymus. Pavyzdžiui, išvardinti bent 5 iš 8 kažkada seniai naudotų padangų gamintojų.

Antras turas – teminis. Apie “Formulės 1” trasas. Ir čia nutinka kažkas baisaus.

Vienas iš klausimų yra toks: “Išvardinkite visas “Formulės 1″ trasas, esančias Italijoje”. Mes užrašome Imolą, Monzą ir Pescarą, tačiau – o, siaube – tarp kvizo vedėjo demonstruojamų teisingų atsakymų nėra Imolos. Aš klausiu “o kur Imola?”, gi kvizo vedėjas sako: “Ką? Palaukit, pasitikslinsiu wikipedijoje”.

Keistenybės pasipila vetinant atsakymus. Štai viename klausime rodoma moteris pilotė, kuri dėl avarijos kaltino kažką. Tą kažką reikėjo įvardinti. Ok, mes nežinojom to kažko, todėl parašome, kad kalta saulė. Teisingas atsakymas yra Felipe Nasras (toks pilotas), tačiau… mes už atsakymą “saulė” gauname 0,2 taško. Tiek pat gauna kita komanda, kuri parašė “vėjas”.

Dabar jau aišku, kaip jaučiasi savo kokpite sėdintis ir į avariją patekęs pilotas, bet ir čia, kaip paaiškėjo vėliau, dar nebuvo taip baisu.

Dugną kvizas pramuša ketvirtajame ture. Ekrane pasirodo skelbimas iš vieno portalo, kuriame parduodamas… traktorius. Renginio vedėjas prašo įvardinti kainą. Spręskite patys.

Tai nei juokas, nei montažas. Čia toks klausimas užduodamas teminiame "Formulės 1" protmūšyje
Tai nei juokas, nei montažas. Čia toks klausimas užduodamas teminiame “Formulės 1” protmūšyje

Kas keisčiausia, priešais mus sėdinti komanda, atrodo, teisingai įvardina traktoriaus kainą ir po to džiaugsmingai ploja rankomis. Regis, 3 tūkstančiai 300 eurų.

Mes nelaukiam galutinių rezultatų skaičiavimo. Lentelėje mirga kvizams neįprasti skaičiai – 5,2, 6,8, 7,3 ir pan.

Atrodo, kad likome paskutiniai, tačiau ne taškai šįkart yra svarbu.

Akivaizdu, kad šitą renginį sumanę veikėjai turėtų gerokai susimąstyti, jei nori tęsti pradėtą darbą.

Pasikartosiu: man (ir, manau, niekam) negaila 3 eurų už žaidimą, kuriame pateikiama 40 klausimų, tačiau kodėl aš turiu mokėti 10 eurų už atvėsusius spagečius su šlapianke, jei galiu gauti puikų burgerį už kokius 8 ar 9 “europietiškus”? Na, čia toks spontaniškas palyginimas.

Ir šiaip pradėti reikia nuo renginio vedėjo. Kvizą turi vesti žmogus, dalyvavęs kuriant klausimus, arba bent jau juos peržiūrėjęs prieš žaidimą. Absoliutus fiasko su Imola labai aiškiai liudija, kad bičas su mikrofonu apie “Formulę 1” supranta tiek pat, kiek Monika Šalčiūtė apie pajamas, išlaidas ir pelną. Ir tai dar klausimas, kas geriau.

Taškų vertinimo sistema, Imolos fiasko ir 0,2 taško už “saulę” vietoje F. Nasro veikiausiai yra kažkoks netikęs debiutantų bandymas pajuokauti (aš noriu tuo tikėti), nes priešingu atveju tokį renginį reiktų daryti nebent norint praskaidrinti nuotaiką į negyvenamą salą išmestiems sudužusio laivo keleiviams, kuriems jau visiškai dzin.

Gi man tikrai nėra dzin, kai eini gerai praleisti laiko su smagia kompanija, išgert alaus ir sužinot kažką naujo.

Ar eisiu ten dar? Ne. Net ir tuo atveju, jei mane gintų tas traktorius iš ketvirto klausimo paskutiniajame ture.

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.