Ar tikrai žvirbliu išlėkęs žodis visada jaučiu sugrįžta?

Jordi Albai - raudona kortelė už paprastą frazę
Jordi Albai – raudona kortelė už paprastą frazę

33-asis Ispanijos čempionato turas. “Cornella El Prat” stadione susitinka “Barcelona” ir “Espanyol” ekipos. 54-oji minutė. “Barcelona” tuo metu jau pirmauja 2:0, tačiau po kontakto su varžovu neišlaiko gynėjo Jordi Albos nervai.

Futbolininkas gauna geltoną kortelę už pernelyg karštakošišką reakciją į teisėjo sprendimą. Viskas supranatama: derbis, principinė kova, jokių nuolaidų sau ir varžovui.

Tačiau tuo viskas nesibaigia. Jau nueidamas J. Alba lepteli “siempre a mí” (Visada aš; čia reikia suprasti “visada aš kaltas”) ir čia pat gauna raudoną kortelę.

Tai būtų eilinė situacija, kokių dešimtys fiksuojama kiekvieną sezoną, jei ne vienas “bet”.

“Bet” vardas yra Antonio Miguelis Mateu Lahozas.

Katalonijoje leidžiamo dienraščio “El Mundo Deportivo” žurnalistai juokauja, kad J. Albai reikėjo geriau paklausti “ar patinka” ir pasigraibyt kiaušinius – tada raudonos kortelės gynėjas nebūtų gavęs.

Juk dar visai neseniai nugriaudėjusiame “El Clasico” žiūrovai galėjo mėgautis pikantišku vaizdeliu: atsargiai į šalis besidairantis Cristiano Ronaldo po jam nepatinkančio teisėjo sprendimo svaidėsi frazėmis “Mateu, te gusta, eh!?” (“Patinka, a?”) ir čia pat kelis kartus demonstratyviai pagraibė kultu ir fetišu tampantį savo pasididžiavimą.

Taip, taip. Toms rungtynėms taip pat teisėjavo A. M. Mateu Lahozas. Raudona kortelė, eh? Ne!

Galima graibytis už kiaušinių ir klausti arbtro, ar jam patinka. Nieko nebus.
Galima graibytis už kiaušinių ir klausti arbtro, ar jam patinka. Nieko nebus.

Share