Jūsų laukia prie šaškių lentos, viso gero!

Čia, matai, "taip negalima". (foto: AFP)
Čia, matai, “taip negalima”. (foto: AFP)

“Barcelona” kartais mane užknisa. Ne, jums nepasigirdo. Taip, užknisa. Nes yra per daug gera ir per daug nuolanki savo varžovams. Ir tiems, su kuriais visada “eina ant šakių”, ir tiems, su kuriais sutaria gražiuoju.

Pavyzdžiui, Bilbao “Athletic”.

Savaitgalį vykęs Karaliaus taurės finalo mačas susilaukė daugybės atgarsių ir, žinoma, visi tik ir kalbėjo apie Lionelį Messi ir puikų jo įvartį. Na, jis to nusipelnė, pripažinkim. Pakeliui link vartų “išmaudyti” kelis varžovai, puikus greitis, kamuolio valdymo technika, aikštės matymas ir pats smūgis. Viskas tobula, efektyvu ir efektinga.

Tačiau visi kažkodėl pamiršo epizodą rungtynių pabaigoje, kuomet Neymaras ne mažiau meistriškai ir ne mažiau efektingai persimetė kamuolį per baskų komandos gynėją Unai Bustinzą ir, reikia manyti, būtų veržęsis toliau, jei nebūtų nustumtas.

Kuo visa tai baigėsi? Ant žemės pargriautas brazilas buvo baskų užpultas tikrąja ta žodžio prasme, apstumdytas ir gal net apkumščiuotas (spręskite patys pagal vaizdo medžiagą).

Po rungtynių viskas pakrypo dar keistesne linkme.

Surengtoje spaudos konferencijoje “Barcelona” vyriausiasis treneris Luisas Enrique pareiškė, kad jis “būtų reagavęs taip, kaip reagavo baskai, jei ne dar blogiau”. Matai, anot jo, Ispanijoje “taip neįprasta”, o va Brazilijoje “taip įprasta ir galima”.

Daugiau nei keista, jog treneris kažkodėl nestojo savo auklėtinio pusėn, nors pastarasis išties nieko neleistino nepadarė.

Bilbao “Athletic” žaidėjai apskritai neslėpė savo įsiūčio ir aiškino, kad Neymaras tiesiog “išsip…”, liaudiškai tariant.

Palaukit, meldžiamieji. Koks “išsip…”? Kokie “taip negalima”?

Neymaro triukas – kamuolio permetimas varžovui per galvą jį keliant kojomis – yra visiškai legalus futbolo žaidimo elementas ir negali būti absoliučiai jokių “taip negalima”, “Ispanijoje taip neįprasta”.

Žaidėjas žaidžia taip, kaip jis to yra išmokytas. Jei tai nepažeidžia visuotinai priimtų futbolo taisyklių, tai yra ir leistina, ir legalu, ir net skatintina. Man patinka efektingas bei techniškas futbolas ir tokiu žavisi milijonai. O Neymaras, kad ir kaip aš jo nemėgau, yra ir techniškas, ir efektingas žaidėjas, kuris sugeba suderinti taisykles su reginiu žiūrovams.

Ir niekas to uždrausti negali. O futbolininko reakcija po to epizodo buvo puiki. Babyface. 10 balų.

Beje, pats Neymaras po rungtynių tik gūžčiojo pečiais: “Aš savo žaidimo stiliaus nekeisiu”.

Ir labai gerai.

Jei kam nepatinka, eikit stumdyt šaškių. Treneri, jūs taip pat.

Share