Je Suis Casillas

Aną dieną rašydamas apie Ikero Casillaso atsisveikinimą su “Real” (aš tikrai pasistengiau parašyti gražiai, nes jis to vertas) pavadinau Madrido komandą “bedvase”. Tiesa, vėliau paaiškinau, kad ir toliau gerbiu tą ekipą kaip “Barcos” varžovę, o visas bedvasiškumas taikytinas kalbant apie tai, kaip ji “atsisveikina” su savo legendom.

Štai čia daugelis galite nustoti skaityti visą tekstą. Tiesiog, nueikit apačion ir paskaitykit paskutines 4 pastraipas.

Tikiu, kad daugelis mane suprato teisingai, nors dažniausiai į supratimą stengiuosi nekreipti dėmesio – čia kiekvieno reikalas matyti, kas ir kaip parašyta juodu ant balto. Bet tądien viskas tuo nesibaigė.

Lietuviškoje Madrido “Real” grupėje, kurios informaciją ir diskusijas aš paskaitau, mano įrašas buvo pašarintas ir štai ten nutiko įdomus dalykas. Atsirado vienas veikėjas (“Twitteryje” aš išsireiškiau riebiau), kuris pažėrė perliukų.

Na, maždaug šitaip: “Real” nenorėjo parduoti Casillaso, jis pats norėjo išeiti, “Real” turėjo Casillasui išduoti 24 milijonus eurų, tačiau Casillasas labai norėjo, kad transferas įvyktų greičiau ir 8,5 atidavė klubui.

Ir dar: be to, as seku realmadrid.ru internetiniu puslapiu, kuris yra rusiskas Realo portalas ir skelbia visas naujienas ir gandus apie kluba, deka jo nieko nepraleidziu is klubo gyvenimo. (kalba netaisyta).

Kai kas sako, kad Ikeras iš "Real" išeina savo noru. Matosi, ane?
Kai kas sako, kad Ikeras iš “Real” išeina savo noru. Matosi, ane?

Patingėjau tam veikėjui aiškinti, kad tas puslapis nėra joks “rusiškas Real portalas”, o tiesiog rusakalbių fan-saitas, kuriame rašinėja paprasti fanai, nesantys jokie oficialūs “Real” darbuotojai, o pats tinklapis nėra oficialios “Real” svetainės rusiška kopija. Tai toks pat fanų portalas, kokiu Lietuvoje yra www.fcbarcelona.lt. Bet jei žmogus įsivaizduoja, kad skaitant tą portalą (ir galbūt dar kažką), nepraleidžiama nieko ir viskas ten yra ok, tai jau yra blogai. Fanų portalai ir yra fanų portalai. Tai ne žinių šaltiniai ir tokiais jie niekada nebuvo.

Esmė galbūt tame, kad skleisdamas absurdą apie “norėjo išeiti pats” ir “atidavė komandai kažkiek milijonų, kad tik transferas greičiau įvyktų” tas veikėjas tik dar labiau teršia savo mėgiamos komandos vardą.

9 atvejais iš 10 aš stengiuosi ignoruoti žmonių tamsumą, tačiau taip jau nutiko, kad aš pats įsivėliau į tą istoriją ir teko diskutuoti. Po to, aišku, pasigailėjau, bet jau buvo per vėlu.

Taigi, vieša paslaptis, kad tarp I. Casillaso ir Florentino Perezo yra perbėgusi juoda katė, pasirodo, kai kam buvo naujiena. Anot mano pašnekovo, viskas čia yra gerai ir Ikeras pats norėjo išeiti.

Kai kas sako, kad Ikeras taip norėjo greičiau išeiti, kad net paliko 8,5 milijono komandai. Tas, kas gavo, matyt, yra patenkintas ir tai irgi matosi.
Kai kas sako, kad Ikeras taip norėjo greičiau išeiti, kad net paliko 8,5 milijono komandai. Tas, kas gavo, matyt, yra patenkintas ir tai irgi matosi.

Suprantama: savos komandos mundurą reikia skalbti iš visų jėgų, kas benutiktų. Tačiau kartais net ir patys aršiausi diskusijų dalyviai būna bejėgiai. Reikia tiesiog nuleisti rankas ir prisipažinti, kad klydai. Man pačiam taip pat yra taip buvę.

Kaip visiškai teisingai pastebi žinomas futbolo apžvalgininkas Sidas Lowe (o jis nėra “Barcos” fanas, kaip manė daugelis), atbuline data surengę I. Casillaso atsisveikinimo ceremoniją “Real” bosai tikėjosi pataisyti savo įvaizdį, tačiau dabar greičiausiai padarė dar blogiau. Prie stadiono susirinkę komandos fanai garsiais šūksniais pareikalavo F. Perezo atsistatydinti. Jis, žinoma, to nepadarys, nes Perezas per daug įtakingas ir galingas, kad kreiptų dėmesį į kažkokę smulkmę, kuri drįsta jam paprieštarauti.

Aš tiesiog paliksiu neverstą citatą iš naujausios S. Lowe publikacijos, kurią visą jūs galite paskaityti čia.

History repeats itself, first as tragedy, second as farce. After 48 hours in which Casillas’s departure was on then off, then on then off again, came 24 hours in which he publicly “left” twice. Another day, another goodbye. This was an odd and sometimes uncomfortable occasion, much of it conducted in Orwellian Newspeak, as if Sunday never happened and yet all about Sunday. When the former captain stood up to speak, he smiled awkwardly. “This one really is the last one, eh,” he said.

Casillas spoke for a few seconds and had not prepared anything. Nor did he face any questions; it was the president who held a press conference, not him. “As we were saying,” the new Porto goalkeeper offered, almost by way of excuse. “If there has been any discrepancy, I am sorry,” he added. “We’ll remember the good moments.”

Pasidarykite išvadas patys. Ir čia net neminint skandalingo I. Casillaso tėvu interviu, po kurio futbolininko mamai teko atsiprašinėti “Porto” už savo žodžius, tačiau F. Perezo ji neatsiprašė ir žodžių neatsiėmė.

Jei vis tik išvadas pasidaryti per sunku, štai jums paprastas faktas.

Į Cristiano Ronaldo pristatymą “Santiago Bernabeu” stadione atėjo daugiau kaip 80 000 fanų, nors portugalas dar nebuvo sužaidęs nė minutės už savo naująją komandą.

I. Casillas “Real” ekipoje praleido 25 metus, 16 iš jų – pagrindinėje komandoje. Sužaidė daugiau kaip 700 mačų ir iškovojo 19 trofėjų.

Su juo prezidentas atėjo atsisveikinti iš antro karto, o stadione buvo… apie 2000 fanų.

Tai vadinasi aukščiausio lygio madridizmas. Gal dar norit kažką pasakyti apie “bedvasius” ir legendas?

Share