Gyveno kartą trys broliai. Du protingi, o trečias – iš Madrido, arba darsyk apie socialinių tinklų galią

Milijono vertas patarimas: jei keičiate darbą, gerai apsičiupinėkite aplink, t.y., atidžiai patikrinkite savo socialinių tinklų paskyras. Tai gali užtrukti nemažai laiko, jei ten nuolat ir aktyviai ką nors rašinėjate, tačiau įdėtos pastangos atsipirks su kaupu ir bus vertos kiekvienos sugaištos akimirkos.

Toks self-check’as veikiausiai padės jums ne tik užsidirbti (juk darbas keičiamas ir dėl solidesnio užmokesčio), bet ir netapsite pajuokų objektų.

O jei ne… Dar gali būti, kad jums atsisakys, pavyzdžiui, išduoti paskolą, jei kur nors viešai bei labai aršiai žiojote ant banko, iš kurio dabar nuolankiai prašote pinigų ir vadybininkei meilikaujamai saldžiu balseliu čiulbate: “na, gal kaip nors… na, tą maržą…”.

Gruodžio 28-ąją, kuomet Ispanijoje yra švenčiama melagių diena, vadinamoji Dia de los Santos Inocentes, kurios metu tiesiog privaloma ką nors nepiktai apgauti, pameluoti ir iškrėsti pokštą, “Barcelona” oficialiai paskelbė savo pagrindinę jaunimo akademijos komandą sustiprinusi trimis naujokais.

Naujiena gal ir būtų likusi pastebėta tik ištikimiausių klubo sirgalių (vis tik tai tėra jaunimo ekipa, o ne elitas), jei ne vienas “pokštas”.

Taigi. Gyveno kartą trys broliai. Du protingi, o trečias – iš Madrido.

Bet apie viską nuo pradžių.

Saugas Josepas Miquelis Fernandezas, Ispanijos futbole geriau žinomas trumpu Xemi vardu, atvyko iš “Cornella” komandos, kairiojo krašto gynėjas Moises Delgado į Kataloniją persikėlė iš “Sevilla Atletico” jaunimo ekipos, o iš Madrido priemiesčio “Alcorcon” komandos atvyko puolėjas daug žadančia pavarde – Sergi Guardiola.

Daugeliui futbolo gerbėjų veikiausiai nereikia aiškinti, kas yra Guardiola, tiesa, Pepas, o ne Sergi. Tačiau po šių metų melagių dienos daug kas sužinos ir apie tą kitą, Sergi. Iš Madrido.

sergi-guardiola
15:00 Barselonos laiku. Sergi Guardiola pasirašo sutartį su “Barcelona” (foto: fcbarcelona.cat)

Neveltui rašiau: apsičiupinėkite. Po jūsų socialinių tinklų paskyras naršo ne tik draugai, šiaip smalsuoliai ar dėdės iš spec. tarnybų. Ten lankosi (arba bent jau turėtų lankytis) ir darbdaviai.

Šįkart už S. Guardiolą ir pačią “Barcą” tai padarė socialinio mikro dienoraščių tinklo “Twitter” skaitytojai.

Labai greitai į dienos šviesą išlindo 2013 metų spalį oficialioje S. Guardiolos “Twitter” paskyroje padaryti įrašai, kuriuose šmėžuoja frazės “Hala Madrid” ir “Puta Cataluña”.

Reakcijos ilgai laukti neteko. Skaitytojai tuntais ėmė atakuoti oficialią “Barcelona” jaunimo komandos paskyrą @FCBmasia ir savo įrašuose, žinoma, nepamiršo prisegti žaidėjo komentaro printscreeno.

Štai jis.

sergi-guardiola-twitter
Oficialios Sergi Guardiolos “Twitter” paskyros fragmentas

Vakarop triukšmas tik didėjo, o atsišvokėjęs S. Guardiola savo paskyrą padarė privačia, t.y., nuo tada skaityti įrašus joje galėjo tik jo paties atrinkti ir į sekėjų ratą priimti vartotojai.

Tačiau šaukštai popiet.

22 val. 13 min. vietos laiku “Barcelona” tinklapyje ir oficialiose klubo paskyrose socialiniuose tinkluose atsiranda oficialius pranešimas: sutartis su S. Guardiola nutraukiama.

Priežastis – daugiau nei suprantama: žaidėjas nepagarbiai atsiliepė ir niekino “Barcelona” klubą ir Kataloniją.

fcb-comunicat
Oficialus “Barcelona” pranešimas apie sutarties su S. Guardiola nutraukimą

Kaip ten anglai sako: from hero to zero. Per 7 valandas ir 13 minučių – tiek truko futbolininko karjera Katalonijoje.

Ir tai tik todėl, jog prieš daugiau nei dvejus metus tu nepagalvojai, kad vieną dieną galbūt atsidursi kitoje barikadų pusėje, kur lengvabūdiškai ir neapdairiai pasakyti žodžiai laikomi įžeidimu.

Koks skirtumas tarp “Alcorcon” ir “Barcos”, paklausite?

Maždaug toks, koks tarp kaimo parduotuvėlės ir, tarkim, “Tesco”.

Išvadas darykite patys.

P.S. Anksčiau sklandė toks mitas, jog “Barcelona” paskyras socialiniuose tinkluose administruojantys darbuotojai veikiausiai neskaito, ką jiems rašo skaitytojai.

Mitas, atrodo, sugriautas, tačiau Katalonijos klubas vis tik gražiai pasielgtų viešai padėkojęs savo aistruoliams už pastabumą ir už darbą, kurį šie padarė vietoje klubo pasamdytų žmonių, turinčių tikrinti naujokų “lojalumą”.

Share