Zizou, naktį visos katės pilkos

Aš jau girdžiu, kaip nepatenkinti vienos komandos sirgaliai man sako: “žiūrėk savo reikalų”. Na, maždaug taip.

Žinoma, žiūrėsiu.

Tačiau kadangi aš ir toliau laikausi nuomonės, jog Madrido “Real” virtuvėje gaudausi geriau, nei 95 procentai lietuviškų tos komandos palaikytojų, nuoširdžiai nesuprantų tų sirgalių, kurie džiūgauja dėl to, jog prie ekipos vairo stos Zinedine’as Zidane’as.

Taip, jis buvo didis futbolininkas. Taip, akivaizdu, kad pavydo kamuojamam Ispanijos sostinės komandos prezidentui žūt būt reikia surasti “savo Guardiolą”, bet…

Banaliau jau nebepasakysi, tačiau niekas jums neduos garantijos, kad praeityje geras futboininkas dabar bus puikiu treneriu. Ir atvirkščiai – geras treneris dabar nebūtinai turi būti buvęs geru žaidėju praeityje. Paklauskite Mourinho, kad jau taip.

Jūs, žinoma, galite išsisaugoti šį įrašą ir kada nors man jį parodysite, tačiau dabar yra būtent taip.

Bet dabar apie “savo Guardiolą”.

Daug kas sako, jog Cristiano Ronaldo nepasisekė todėl, kad savo geriausiais karjeros metais jam teko tiek aikštėje, tiek ir už jos ribų kovoti su dar geresniu Lioneliu Messi. Jei nebūtų argentiniečio, portugalas jau dabar veikiausiai pritrūktų vienos rankos pirštų suskaičiuoti laimėtus “Auksinius kamuolius”.

“Savas Guardiola” – sena Florentino Perezo svajonė. Labiau nei bet kas kitas akis jam rėžia skaičiai trofėjų grafose. Per pastaruosius 10 metų “Barcelona” jų nuskynė 26, “Real” – 10.

Tik-tak, tik-tak. Lagaminai, stotis, namai (foto: Getty Images)
Tik-tak, tik-tak. Lagaminai, stotis, namai (foto: Getty Images)

Tačiau vien F. Perezo valdymo laikotarpiu nulėkė net 11-os trenerių galvos. 2014 metais “Real” į savo taupyklę pasidėjo 4 taures, tačiau po to atleido Carlo Ancelotti, o “Barcelona” 2015-aisiais atsakė penkiais trofėjais ir, svarbiausia, antrą kartą istorijoje laimėjo “tripletą”. To “Real” komandai nepavyko padaryti 2014 metais, kai “Primeros” čempione tapo Madrido “Atletico”.

Praėjusių metų lapkričio 23 d. F. Perezas išreiškė pasitikėjimą R. Benitezu po skaudaus antausio “El Clasico” mūšyje. Jau tada apžvalgininkai badė pirštais – laiko klausimas, kada ispanas bus atleistas, nes prezidento viešas palaikymas seniai tapo skambių deklaracijų rinkiniu ir nieko nebereiškia.

Praėjo 42 dienos ir štai R. Benitezas jau pakuojasi savo mantą bei palieka Madridą.

Z. Zidane’as ateina geru laiku. “Real” dėl komiškos situacijos su “nelegalu” Denisu Cheryshevu jau išdardėjo iš Karaliaus taurės turnyro per galinį išėjimą, o sausį Madrido vienuolikės laukia kur kas lengvesnis tvarkaraštis ir eiliniai varžovai. Tokie, kokius “Real” šiame sezone įprato daužyti niekaip nesugebėdamas nugalėti nė vieno rimtesnio varžovo (pergalė 1:0 prieš “Paris Saint-Germain” yra greičiau išimtis iš taisyklės, nei logiškas dėsningumas).

Dar buvo įspūdinga ir rezultatyvi akistata su “Rayo Vallecano”, tačiau apžvalgininkai paaikčiojo dėl įvarčių, prisiminė senesnes tokias pats rezultatyvias rungtynes, o netrukus visas susižavėjimas peraugo į nuostabą, gailestį sudaužytam varžovui ir į pašaipas nugalėtojams – anokia čia galybė ir sensacija žemintį silpnutį klubą, kuris dvikovą baigė dar ir be dviejų pašalintų žaidėjų.

Taigi, Z. Zidane’ui yra palanki proga adaptuotis. Jis į rankas gauna vienus pajėgiausių žaidėjų planetoje, o sausį tereikia įveikti La Korunijos “Deportivo”, Chichono “Sporting” ir amžinai užpakalį “morengams” atkišantį Barselonos “Espanyol”. Visi mačai, beje, namuose. Išvykoje laukia tik Sevilijos “Real Betis”, kuris ir pats į save nepanašus.

Labai tinkamas startas treneriui-naujokui, kurio visas stratego bagažas tėra darbas su Ispanijos trečioje lygoje žaidžiančiais “Real” rezervais. Ir daugiau nieko. Net J. Guardiola, prieš ateidamas į “Barcą”, daugiau nuveikė su jos jaunimu. Jei pamiršote.

Va, tada bus galima kalbėti apie tai, kaip “komanda atsigauna”.

Bet paliksime tai ateičiai.

Vis tik svarbiausias sprendimas nepriimtas. Akivaizdžios žaidybinės krizės akivaizdoje, kai vyriausieji treneriai keičiami dėl absurdiškų priežasčių arba jiems tiesiog neduodama laiko, F. Perezas nepanoro pasitikrinti savo pasitikėjimo.

Prezidento rinkimai ateinančią vasarą būtų buvęs pats sveikiausias sprendimas. Niekas neabejoja: juos vėl laimės F. Perezas, nes rimto pretendento jam veikiausiai nėra, tačiau būtų įdomu pažūrėti, kiek procentų sirgalių atiduotų jam balsus. Tai būtų geras veiklos įvertinimas ir rimtas signalas ateičiai, jei verslininkas ir toliau nori vadovauti tai komandai pagal savo biznio modelį.

Tačiau dabar laikas Zidane’o pažadams ir svajonėms apie renesansą. Na, ir apie “savąjį Guardiolą”.

O “El Clasico” mums žada daug intrigos…

zizou-luis-enrique

Bet po to viskas baigiasi štai taip…

zizou-luis-enrique2

12 galva? Pamatysim.

Share