Apie kaifą, chebrą ir motyvaciją

Milijoninė “Barcelona” fanų armija išsižiojusi laukia žinių iš Londono. Cescas Fabregas dar niekada nebuvo taip arti “Barcos”, kaip yra dabar.

Tiesa, kai rašiau šias eilutes, oficialaus transfero patvirtinimo vis dar nėra, tačiau dabar tai niekam neberūpi. Tai valandų, o gal ir minučių reikalas.

Taigi, dabar pakalbėsim apie Cescą. Šiek tiek kitaip, nei įprasta.

Šiandien perskaičiau vieną “Barcelona” fano nuomonę. Neįvardinsiu jo viešai, nors manau, jog pakankamai neblogai jį pažįstu iš ne pirmus metus trunkančių diskusijų. Kita vertus, tai, kad šias mintis parašė neblogai man žinomas žmogus, privertė nustebti dvigubai.

Taigi, tai skamba taip (kalba netaisyta):

O kuo Faaabregas skiriasi nuo kitu samdiniu kaip Keita aar Abidal?

Uz ji reikia moket beprotiskus pinigus, gaus didziule alga, reikes laiko kol visiskai perpras zaidima ir susizais su daugeliu zaideju. Kas kitaip?

Salia Xavi ar Puyol jis niekada nestoves. sitie gime su mintim visa karjera zaisti cia. O Fabregas tik suprates kad bus labai sunku patekt I pagrinda, spruko ten kur dedes pasnibzdejo. Vienintelis dalykas, kas ji sieja su !arca yra zaidimo stilius. Abidalis lygiai taip pat kovojo uz tai kad patektu I barca, bet apie jokius dna niekas nesneka.

Gink dieve, nė kiek nenoriu užgauti ar įžeisti to žmogaus, tačiau pašiurpau, kai perskaičiau pirmą sakinį. Kuo Cescas skiriasi nuo Keita ir Abidalio? Ar gali kilti tokie klausimai? Atsakykite patys sau. Jei norite, viešai. Parašykite man laišką su savo mintimis, o tuo tarpu aš čia išdėstysiu savąsias.

Gerardas Pique kartą yra pasakęs: “Mes kaifuojame vien būdami kartu”.

Niekam nėra paslaptis, kad pastaruoju metu “Barcelona” yra komplektuojama taip, kad beveik 80 procentų komandos futbolininkų vienas kitą pažinotų iš jaunimo akademijos laikų arba iš žaidimo rinktinėse. Žinoma, išimčių yra – Dmitrijus Čigrinskis, Zlatanas Ibrahimovičius, Aleksandras Hlebas, Dabar – Alexis Sanchezas.

Na, bet grįžkime prie G. Pique minties. Ehm, beje, remiantis logika, jis taip pat yra samdinys, ar ne taip? Deja, ne.

Palikime ramybėje kalbas apie pinigus ir pakalbėkime apie žaidėjų tarpusavio santykius.

“Barcoje” dabar tvirtą pagrindą (su pastiprinimu “iš šono”) sudaro jaunimo akademijos auklėtiniai ir/arba futbolininkai, kartu rungtyniaujantys Ispanijos rinktinėje. Tai komanda, kurios žaidėjai KARTU tapo Europos ir Pasaulio čempionais.

G. Pique yra velniškai teisus. Jie kaifuoja kartu. Ir tada, kai kartu leidžia laisvalaikį, ir tada, kai aikštėje gainiojasi kamuolį. Dabar į “chebrą” atvyksta “sūnus paklydėlis”. Toks, kokiu dar visai neseniai buvo pats G. Pique.

Kokias išvadas galime padaryti apie C. Fabregasą? Pirmiausia, jis – “Barcelona” jaunimo akademijos auklėtinis, puikiai žinantis klubo tradicijas, vidinę “virtuvę” ir kitas peripetijas.

Antra, jis – katalonas, savas bičas daugeliui “Barcos” futbolininkų.

Trečia, sudėjus kartu pirmuosius du faktus, galima drąsiai teigti, jog C. Fabregasui nekils jokių adaptacijos sunkumų. Pavyzdys? Jau minėtas G. Pique, kuris į komandą įsipaišė jei ne akimirksniu, tai žaibiškai greitai.

Ketvirta, “Barcelona” už C. Fabregasą sumoka nemažus pinigus, tačiau nepamirškime ir fakto, jog pats futbolininkas iš savų pinigų sutinka mokėti “Arsenal” ekipai, kad tik ji leistų jam išvykti. Namo. NAMO. NAMO. Pas chebrą. Kaip sakė Josepas Guardiola: “Man patinka futbolininkai, kurie veržiasi žaisti “Barcoje””. O ką, jis nesiveržia? Tyliai, korektiškai ir kukliai, bet veržiasi.

Ir penkta. Svarbiausia. Visai neseniai Andresas Iniesta pasakė tokius žodžius: “Mums reikia naujos motyvacijos”. Paskaitykite patys.

Ir jis yra velniškai teisus. Per pastaruosius trejus metus “Barcelona” į savo muziejų privežė tiek trofėjų, kiek per tokį laikotarpį nesapnavo nė vienas pasaulio klubas. Ko vertas vien pirmasis J. Guardiolos sezonas…

Reikia manyti, kad panašios mintys apie naujos motyvacijos paieškas sukasi daugelio “Barcelona” futbolininkų galvose. Ką dar galime laimėti, jei jau laimėjome viską? Kuo dar galime nustebinti, kai aplink visi žavisi mūsų žaidimu? Tokios mintys, ypač, jei nerandamas atsakymas, yra labai pavojingos. Rizikuojama naujos motyvacijos taip ir neatrasti bei regresuoti.

Tai štai, ponai. Daugelis tokius A. Iniestos žodžius greičiausiai palaikė eiliniu pasisakymu spaudos konferencijoje, bet tik ne vienas žmogus…

Turiu omenyje J. Guardiolą. Kas jau kas, bet jis puikiai žino, kad reikia (PRIVALOMA) motyvuoti savo auklėtinius. Reikia keisti ir reikia keistis tam, kad nebūtum nuspėjamas ir pažeidžiamas varžovui, kuris palaipsniui ima “skaityti” tavo žaidimą.

Cescas Fabregasas? Štai jums totali šimtaprocentinė motyvacija! Ei, chebra, Puyoli, Xavi, Iniesta, Pique… štai jums jūsų bičas, bet jis nieko nelaimėjo Anglijoje, padarykite jį laimingu.

Jūs manote Davidas Villa, Lionelis Messi, Victoras Valdesas ir ta jau minėta chebra nesiplėšys aikštėje tam, kad darsyk laimėtų viską? Šįkart – su savo “chebrantu” Cescu.

Plėšysis. Ir dar kaip! Ta chebra aikštėje bet kam perplėš gerkles tam, kad C. Fabregasas kartu su jais galėtų džiaugtis pergalėmis ir trofėjais.

Žinoma, tai negarantuoja aukso spindesio. Gali nutikti ir taip, kad “Barcelona” ateinančiame sezone nieko nelaimės, tačiau Cescas ateina ne vieneriems ir ne dvejiems metams. Jis ateina pas savo chebrą, su kuria kaifuoja per atostogas, o dabar turi progą kartu kaifuoti ir aikštėje.

Patys pagalvokite, ką galėtumėte padaryti vardan draugo? Tikro DRAUGO, o ne pažįstamo, ne samdinio, ne legionieriaus…

Ne tik stilius sieja Cescą ir “Barcą”, ne tik…

Pasižiūrėkite nuo kada ta chebra kaifuoja…

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.

3 thoughts on “Apie kaifą, chebrą ir motyvaciją

  1. Aš su viskuo sutinku ir Cescas Barcoj be abejonės pritaps. Bet… Mane štai kas kankina. Šita saga jau gal trečią vasarą tęsiasi ir bent jau aš visada maniau, kad Cescas pakeis Xavi, kuris, būkim biedni bet teisingi, kad ir puikiai žaidžia, bet jau artėja prie karjeros pabaigos. Tačiau dabar pradėjo galvą kelti toks vaikis vardu Thiago.
    Tad čia kažkam kaip ir nelieka vietos. Ar komanda gali leisti sau laikyti tokio lygio žaidėjus ant suolo? Štai kur klausimas. Belieka tik tikėtis, kad Pepas suras vietos visiems. Taip sakant, laikas parodys.

  2. Labai smagu, kad Cesc’as “gryzo” ( kabutese, nes kai jis cia buvo pastaraji karta, as dar nesidomejau futbolu :D )..zodziu, del adaptacijos, jokiu abejoniu, kad jam tereikes vos keletos varzybu, kad prisimintu visus blaugraniskus zaidimo aspektus :)..Kiek uztruko, kol D.Villa prasimuse? :) o jis su Xavi, Iniesta kartu dirbo tik rinktineje :)..o Cesc’as cia uzaugo :)..ir kategoriskai nesutinku su tais, kas sako, kad Cesc’as uztemdys Thiago talenta. Ne, Thiago yra daugiau atakuojantis, daugiau Iniestos tipo zaidejas. O Cesc’as, kaip tik daugiau tinkantis i Xavi vieta :)..ypac zinant siuometines Xavi problemas. Atejus Cescui ir Mesisku graiciu tobulejant Thiago, zinant esasmas Xavi problemas, ir neduok dieve, atsinaujintu problemos, su kuriomis kovojo Iniesta pries sezona..nebereikes del to jaudintis :)..Turesime super pakaitala Xaviniestai, kuris gales drasiais leist pailset jiems per Copa rungtynes, ar nereiksmingas CL rungtynes :)..+..per tuos 2-3 metus, kol dar Xavi zais ( tikiuos tai uztruks kur kas ilgiau )..Cescas su Thiago galesi kaip reikiant susidirbti vienas su kitu, kad atejus laikui, gimtu naujas zveris, ir pratestu Xaviniestos siaubuno era :)

  3. Man idomu pasidare del Barcos 4x3x3 ateities, Cesc’as namuose, Thiago uzaugo, ka laikyt ant suolo, persigrupuoti i 4x4x2, tada vel ka laikyti ant suolo, jei atvirai aisq smagu Cesc’a bus matyt, bet ar bus rezultatas?

Comments are closed.