Vis dar apie transferų lango isterijas

villa-training

Gerai, kad šiandien nėra dėmesio (ir vertimo bei skelbimo) vertų naujienų. Ak, ne, yra viena. Prasidėjo nauja savaitė ir žiniasklaida mestelėjo naują gandų porciją, kurioje, kaip ir galima tikėtis, dėmesio susilaukė “Barcelona”. Kažkas sugebėjo išsižioti, jog Davidas Villa neva pareiškė, kad “nori palikti “Barcelona”.

Apie tai, kas vyksta kiekvieną sausį ir kiekvienų metų vasarą, aš jau buvau rašęs. Ir apie tai, kaip svarbu mokėti atsirinkti šaltinį, taip pat esu rašęs. Atrodo, jog to nepakako. Toks jausmas, kad tuo atveju, jei Davidas Villa pasigamintų plakatą su užrašu “Aš lieku Barcoje” ir juo nešinas vaikščiotų mieste, o žiniasklaida rašytų, kad “Davidas Villa nori palikti Barcą”, vis tiek atsirastų tokių, kurie klaustų: “O kaip ten su Davidu Villa? Spauda rašo, kad nori išeiti”.

Spauda? Šiandien gavau bent 10 privačių žinučių su analogiškais klausimais ir nuorodomis į visokius lietuviškus puslapius. Kai kuriuose antraštės skelbia: “Davidas Villa: “Noriu palikti Barseloną””. Štai eilinis pavyzdys.

Jei esate baigę kokią nors kaimo vidurinę mokyklą, arba vis dar mokotės bent jau penktoje klasėje, turėtumėte prisiminti, kad tokia skyryba pavadinime paprastai pateikiama tiesioginė kalba, t.y., pasakymo autorius kažkam turėjo ištarti tuos aba bent jau labai panašius žodžius.

Štai čia ir vėl galime prisiminti apie tai, kaip svarbu yra atrasti pirminį informacijos šaltinį. Šįkart tai visai nesunku. Kelios minutės ir tampa aišku, kad kalbas apie galimą Davido Villos išvykimą paskelbė “Sport.es”. Štai tas tekstas.

Gal kas nors paskolintų man akinius? Noriu paieškoti tiesioginės kalbos ir D. Villos žodžių “aš noriu palikti Barseloną”. Bėda – nėra tų žodžių. Jei jų nėra, kam jis juos pasakė? Kada? Kur?

Papasakosiu jums vieną 2009-ųjų istoriją. Tuomet vienas žurnalistas Davidui Villai uždavė klausimą: “Ar jūs norėtumėte žaisti “Barcoje” arba Madrido “Real”? Kadangi Davidas yra išauklėtas ir mandagus žmogus, jis atsakė labai paprastai: “o kas nenorėtų žaisti tokiuose klubuose”?

marca-portada-villaTokią žinią, kaip ir galima buvo tikėtis, pasičiupo ir Madrido šauklys “Marca”. Ne tik pasičiupo, bet ir paskelbė, kad “Real” jau susitarė su futbolininku, “pafotošopino” žaidėjo galvą ant “Real” marškinėlių, sugalvojo sandorio sumą, visą šitą šedevrą įvarė į viršelį ir paleido į pasaulį. Kaip manote, jei jūs dabar pamatytumėte tokį viršelį, ko jūs manęs klausinėtumėte ir ką aš jums atsakyčiau?

Visi mes dabar žinome, kokio klubo marškinėlius vilki Davidas Villa. Aš ir toliau 100 proc. neatmetu galimybės, kad jis gali išvykti, tačiau reikia mokėti skaityti ne tik tai, kas parašyta juodu ant balto, bet ir tarp eilučių.

Neveltui sakoma, kad kuo mažiau pažįsti varžovą, tuo baisesniu jis atrodo. Lygiai taip pat yra ir su žiniasklaida. Jei jos naujienas priimsite primityviai, paviršutiniškai ir tiesmukai, ji visada jus gąsdins, o jūs toliau dalinsitės nuorodomis su išgalvotais žodžiais, gąsdinsite kitus, kelsite paniką ir uždavinėsite banalius klausimus “o ar čia tiesa?”.

Kaip beskambėtų keistai, net ir didžiausias interneto gandonešis gali tapti jūsų draugu, jei išmoksite atsirinkti informaciją, sugebėsite rasti šaltinį ir žinosite keletą nedidelių gudrybių.

Tada nereikės piktintis, kad į 15 tokių pačių klausimų jau atsakęs šių eilučių autorius yra “kažkoks pasikėlęs visažinis ir dar psichiškai nestabilus” (mane išties stebina lietuviškai kalbančių armėnų sugebėjimas psichinę negalią diagnozuoti internetu. Gal pavyktų internetu ir peršalimą išgydyti, arba bent jau atspėti ir ateinančios savaitės Teleloto skaičius? – aut. past.). Keista, tačiau savo darbovietėje gydytojų privalomai esu tikrinamas kas trejus metus ir šį rudenį man sakė, kad esu psichiškai “sanus” – sveikas, o čia – kokia liūdna žinia…

Aš nesu visažinis. Net pasilieku galimybę klysti sakydamas, jog neatmetu D. Villos išvykimo galimybės, tačiau dabar yra sausio 21-osios vakaras ir galiu jums garantuoti, kad Davidas Villa neištarė žodžių “aš noriu palikti Barseloną”.

Tai nereiškia, kad jis jų nepasakys rytoj ar poryt. Tačiau rytojaus dar reikia sulaukti, o kol kas drąsiai žygiuojam skaityti gandų, rašyti daug malonesnių tekstų nei šis ir mėgautis žaidimu, kurį visi mes taip mylime ir mėgstame…

POST SCRIPTUM: man net buvo kilus mintis iškrėsti jums piktą pokštą – į Facebook grupę įmesti tą “Marca” viršelį ir parašyti, kad Davidas Villa keliasi į Madrido “Real”.

Garantuoju, kad patikėjusių tokia “naujiena” neužtektų suskaičiuoti ant rankų ir kojų pirštų.

Tiek to.

Iki kito karto!

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.