Transferų traukinys išvažiavo. Gal kitą kartą lažinsiuosi

 arsenal-barca-transfers

Vadinamasis žiemos transferų turgus Ispanijoje baigėsi taip, kaip ir prasidėjo – be didelių netikėtumų ir  be triukšmo. Niekas nesitaškė dešimtimis milijonų eurų, nerodė kaprizų ir nesisvaidė skambiais pažadais, o tai man patinka, nes siautėti žaidėjų rinkoje geriausia yra vasarą.

Tiesa, “Barcelona” tradiciškai neišvengė žiniasklaidos gandų sūkurio, kuriame šįkart atsidūrė Davidas Villa. Apie tai, kodėl superklubuose rungtyniaujantys futbolininkai tampa paskalų objektu, jau esu rašęs anksčiau, tačiau šįkart kai kurie pigias sensacijas itin mėgstantys portalai, atrodo, pranoko patys save.

Be konkurencijos “populiariausiu sensacija” Katalonijos klube tapo žinia “Davidas Villa: aš noriu palikti Barseloną” ir viename “geltoname” Anglijos leidinyje paskelbta informacija, kad puolėjas “Barcelona” atstovams įteikė vadinamąjį “transfer request” (reikalavimą keltis į kitą klubą). Ne bėda, kad žurnalistai patingėjo pasidomėti, jog Ispanijoje tiesiog nėra nieko panašaus į “transfer request” , o pranešimus apie tai, kad Davidas Villa neva nori palikti klubą papuošė iškalbingos antraštės, skelbiančios, jog tai yra paties futbolininko žodžiai.

Visiškai nestebina ir tai, kad tokiai informacijai pasklidus įvairiuose portaluose, komentarų laukeliuose atsirado patys fantastiškiausi ir nuotaikingiausi pastebėjimai. Pavyzdžiui: “barca dar skolinga Arsenalui uz Songo ir Cesko transferus. Jauciu, kad jau sia ziema jis peris i Arsenala. Davidas jau per trefkes nesijuokia ir nesisipso. Priezastis aiski -barsukai daro vieta Neimaro transferui.” (kalba netaisyta, – aut. past.). Arba štai toks susinervinusio  jauno “Arsenal” palaikytojo “palinkėjimas”: “Rokai, pasakysiu tiesiai šviesiai – py*** n**”. ;)

Besitęsiant serijinei isterijai “kaip Davidas Villa sakė, kad nori palikti Barseloną” ir man vieną po kitos diskusijose “nurašant” tokias kalbas, neištvėrė ir vienas karšto kaukazietiško kraujo turintis bei lietuviškai rašantis skaitytojas: “Kartais toks jausmas susidaro kad sio puslapio adminas laiko save paciu protingiausiu zmogumi pasaulyje ir plius dar psichiskai nestabilus kazkoks. sorry nesusilaikiau. jau nusibodo tavo pastebejimus visiems skaityt.” (kalba netaisyta, viešo komentaro autorius žinomas, tačiau dėl etikos sumetimų jo neatskleisiu. – aut. past.).

Ir nors aš labai nemėgstu tokių asmeniškumų, tąkart nutylėjau. Nesu nei visažinis, nei “psichiškai nestabilus”. Tiesiog ilgametė patirtis sekant “Barcelona” naujienas man jau leidžia susidaryti pakankamai tvirtą nuomonę apie klubo vadovų žodžius. Ir man smagu, kad štai jau ilgą laiką “Barcos” pasakytas “ne” transferų rinkoje reiškia ne “ateikite vėliau”, ne “pasiūlykit daugiau pinigų” ir ne “mes pagalvosim”. “Barcos” pasakytas “ne” tiesiog reiškia “NE”. Be jokių interpretacijų ir be jokių “jeigu”.

Štai ir visos sensacijos. Transferų langas užsidarė ir “psichiškai nestabilus adminas” vėl buvo teisus – Davidas Villa niekur neišvyko. Ir galiu pasikartoti, kad jis tikrai niekam viešai ir oficialiai nepasakė žodžių, kad “nori palikti Barseloną”.

Su žemėmis maišyti visus tokius gandus man leidžia ne mano “visažiniškumas”, o tiesiog žinojimas, kad pasakytas “ne” yra galutinis. Tas “ne”  gali būti kartojamas iš kelių lūpų, jei pirkėjai pasidaro pernelyg įkyrūs. O tokių “ne” klube šią žiemą buvo net keturi – Sandro Rosellio, Andoni Zubizarretos, Tito Vilanovos ir Jordi Roura.

Ir tegu nepyksta ant manęs kantrybės pritrūkę skaitytojai, kai jų euforija ir entuziazmas yra negailestingai gesinami. Puikiai suvokiu, kad daug kam kyla nenumaldomas noras nepatikrinus informacijos pasidžiaugti “palankia” naujiena ir jau beveik “pradėti švęsti naujo žaidėjo atvykimą”. Kaip ten bebūtų, tačiau “Barcos” pasakytas “ne” ir toliau yra daug kartų stipresnis už visus interneto portalų skleidžiamus gandus kartu sudėjus. Ir visai nesvarbu, ar tai kataloniškas “Sport”, ar rimtasis “Guardian”, ar daugelio taip patikimu laikomas (beje, veltui) “Sky Sports”.

Man tiesiog patinka, kai klubas tvirtai laikosi pozicijos, nesiblaško ir nekeičia nuomonės net ir tada, kai jam palei nosį pamosuojama vienu kitu papildomu milijonu. Smagu, kai treneriams leidžiama dirbti ir komandą formuoti nesukant galvos spėliojant, ar duos pakankamai pinigų komandos vadovai.

Nesupraskite neteisingai, aš nekalbu vien tik apie “Barcą”. Tokių komandų yra daug. Tai yra “klubai-pirkėjai”. Jie nesėdi ir nelaukia, kol į jų duris pasibels interesantai. Jie ieško patys, patys renkasi ir tik tada svarsto, ką galima būtų keisti. Tokie klubai patys valdo aplinkybes, o ne yra aplinkybių valdomi.

Yra komandų, kurios turi pinigų, tuo džiaugiasi ir “labai geru pasiekimu” laiko, pavyzdžiui, užimtą ketvirtą vietą nacionalinėse pirmenybėse arba pasiektą pusfinalį kokiame nors Europos turnyre. Tačiau yra komandų, kurioms užimta antroji vieta yra beveik prilyginama nacionalinei tragedijai.

Patys spręskite, kas yra geriau: turėti 100 tūkstančių litų ir visiškai neturėti stogo virš galvos, ar išleisti 100 tūkstančių, pasiskolinti iš banko dar 50 tūkstančių ir gyventi patogiai bei šiltai mokant kas mėnesį nustatyto dydžio įmoką. Buitinis palyginimas, tačiau futbole panašių analogų toli ieškoti nereikia…

Ir tai yra viskas. Daugiau apie transferus nerašysiu iki pat vasaros, o tada, kai ateis birželis, prie šios temos sugrįšime. Norintiems “švęsti per anksti” ar “tikintiems viskuo” galėčiau pasiūlyti kirsti lažybų. Tada ir jūs, ir aš pasijaustumėm dar labiau atsakingi už savo žodžius, o man nereikėtų rašyti tokio teksto…

Beje, mano pusėje žais “Barcos” pasakytas “ne”, o jūsų?

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.