(Ne)sensacija! Hienos gyvena ir Lietuvoje

hyenas-animation

Kai šią savaitę Katalonijos televizijos kanalas TV3 paviešino prieštaringą reportažą, kuriame Lionelį Messi medžiojantys Madrido “Real” žaidėjai prilyginti hienoms, atrodė, jog šįsyk žurnalistai perlenkė lazdą.

Neveltui dažnai pirmas įspūdis būna apgaulingas, tad kuo toliau, tuo labiau esu linkęs manyti, jog TV3 pasielgė visiškai teisingai.

Verksmingai pasipiktinusi Madrido komanda pagrasino su TV3 susitikti teisme, o savo pasipiktinimui sustiprinti į pagalbą netgi pasitelkė Katalonijoje veikiančius “Real” sirgalių klubus (yra tokie veikėjai, kurie Barselonoje dieną naktį turi vaikščioti neramiai dairydamiesi aplink ir žūt būt nemaskatuoti baltomis pižamomis).

Ką gi, TV3 formaliai atsiprašė ir paaiškino, jog norėjo pavaizduoti L. Messi kaip plėšrūnų persekiojamą grobį ir, reikia pripažinti, jiems puikiai tai pavyko. Kaip teisingai pastebėjo vienas skaitytojas, reportaže aiškiai matyti, jog “Real” futbolininkai nė nebando atimti kamuolio iš argentiniečio, o tik siekia žūt būt jį parblokšti ant žemės, įspirti, traumuoti (pageidautina, matyt, kuo ilgesniam laikotarpiui).

Kas labiausiai parūpo “Real”? Žinoma, ne savo žaidėjų elgesys, o palyginimas su hienomis – tai tokie stambūs žinduoliai, labai mėgstantys dvėselieną ir gyvūnų pasaulyje bei įvairių šalių tautosakoje užsitarnavę neigiamą reputaciją dėl visokių klastų, bjauraus inkštimo, pasalūniškumo.

Kažkodėl imu manyti, kad “Real” visai neįsižeistų, jei TV3 savo reportaže futbolininkus būtų palyginusi su, pavyzdžiui, liūtais, gepardais ar pumomis. Juk šie žvėrys yra gyvūnijos pasaulio elitas – didingi, greiti, agresyvūs ir mirtinai pavojingi. O hienos – klastingi plėšrūnai, susirenkantys pasivaišinti dvėseliena ir išdrąsėjantys tik tada, kai jų daug.

Nepraėjo nė 24 valandos po TV3 atsiprašymo ir futbolo gerbėjai patys turėjo puikią progą įsitikinti, kad palyginimas su hienomis visai nedaug prasilenkia su realybe.

Dvikovoje su “Sevilla”, kuri šeštadienį vėlai vakare vyko Santiago Bernabeu, dvikojai Ispanijos sostinės komandos sirgaliai iš Ultras Sur parodė išties turintys nemažai bendrų bruožų su savo keturkojais giminaičiais. Tereikia susirinkti vienon gaujon. Lionelis Messi buvo išvadintas “psichiniu ligoniu”, o sevillistas buvo pakrikštyti “narkomanais ir čigonais”. Kaip jaustis Sevilijos provincijoje gimusiam Sergio Ramosui?

Kita vertus, aš neveltui užsiminiau apie hienų klastūniškumą. Pasigrožėkite. Dabar šio įrašo toje Facebook grupėje jau neberasite, tačiau vieno apdairaus skaitytojo dėka jis buvo išsaugotas.

futbolo-vergai-print-scr

“Kol visi miega tykiai parašysiu” yra panašu į “kol niekas nemato, paėsim lavonienos”. Puikus hieniškos kominukacijos pavyzdys – pašikti, pakrykštauti ir ištrinti. Tai beveik prilygsta nesenam vienos kavinės bandymui Facebooke pabendrauti su savo skaitytojais įdedant paveiksliuką, kuriame rusiškas Mikė Pūkuotukas į savo amerikietiško kolegos pastebėjimą, kad dabar yra pirmadienis, tiesiog atkerta: “eik tu n@%&$”.

Dabar ne pirmadienis ir aš net pasitikslinau Mėnulio fazę – dabar ne pilnatis, o jaunatis, ir “n@%&$” aš nieko nesiuntinėsiu. Pašiepti stiprų varžovą irgi reikia mokėti, o to nemokantiems geriau savo kompleksus mėginti paslėpti kitokiais būdais.

Keistai dabar atrodo vieno “Real ir Barcelona sirgaliumi” prisistačiusio skaitytojo pasvarstymai apie “reikia gerbti vieniem kitus”. Čia tas pats, kas teigti, jog “aš esu humaniškas, nes kačiukus skandinu šiltame, o ne šaltame vandenyje”.

Gaila, tačiau hienos gyvena ir Lietuvoje…

Share
Portalo FCBARCELONA.LT įkūrėjas bei tekstų autorius. Kartais - įžūlus cinikas be kompromisų. Nes taip reikia. Tinklaraštis yra mano asmeninė saviraiškos erdvė, tad bet kokie skaitytojų kaltinimai subjektyvumu ir reikalavimai rašyti objektyviai buvo, yra ir bus ignoruojami.